Trentino wygrało Ligę Mistrzów, Skra tylko trzecia

mbluj
Tak cieszyli się w Łodzi siatkarze Trentino z wygrania Ligi Mistrzów.
Tak cieszyli się w Łodzi siatkarze Trentino z wygrania Ligi Mistrzów. CEV.LU
Siatkarze Trentino BetClic wygrali Ligę Mistrzów. W zakończonym w niedzielę w łódzkiej hali Atlas-Arena turnieju Final Four włoski zespół w meczu o pierwsze miejsce rozbił Dynamo Moskwa 3:0. Trzecią lokatę po pokonaniu ACH Volley Bled 3:1 zajęła Skra Bełchatów.

Trentino, z Łukaszem Żygadło w składzie, polskim rozgrywającym, było faworytem Final Four i na boisku potwierdziło, że jest najlepszym zespołem klubowym Europy. Drużyna prowadzona przez trenera Radostina Stojczeva obroniła tytuł zdobyty przed rokiem, a czterech jej zawodników znalazło się wśród najlepszych graczy turnieju. MVP wybrany został Kubańczyk Osmany Juantorena, a Żygadło otrzymał nagrodę dla najlepszego rozgrywającego.

Trentino w drodze po kolejny tytuł i złote medale pokonało m.in. Asseco Resovię. W łódzkim półfinale zdobywca Pucharu Włoch ograł również doskonale znany rzeszowskim kibicom słoweński ACH Volley Bled 3:1.

Skra, która marzyła o występie w niedzielnym finale, przegrała w sobotę po słabej grze z Dynamo Moskwa 1:3. Mistrzowie Polski pokonując w niedzielę ACH Volley Bled 3:1 wywalczyli wprawdzie brązowy medal, powtarzając to osiągnięcie z 2008 roku, ale generalnie mocno rozczarowali. Mariusz Wlazły, na pocieszenie, otrzymał wyróżnienie dla najlepiej punktującego zawodnika finału. Nie tak to miało być...

Mecze w łódzkiej hali oglądało 14 000 kibiców.

Wyniki:

półfinały:

Skra Bełchatów - Dynamo Moskwa 1:3 (25:23, 19:25, 21:25, 17:25)

ACH Volley Bled - Trentino BetClic 1:3 (13:25, 25:23, 21:25, 17:25)

mecz o III miejsce

Skra Bełchatów - ACH Volley Bled 3:1 (25:16, 22:25, 31:29, 25:20)

mecz o I miejsce

Dynamo Moskwa - Trentino BetClic 0:3 (12:25, 20:25, 21:25)

Kolejność turnieju: 1. Trentino BetClic, 2. Dynamo Moskwa, 3. Skra Bełchatów, 4. ACH Volley Bled.

Nagrody indywidualne:
MVP turnieju - Osmany Juantorena (Trentino); najlepszy przyjmujący - Dan Lewis (Bled); najlepszy serwujący - Osmany Juantorena (Trentino); najlepszy rozgrywający - Łukasz Żygadło (Trentino); najlepszy libero - Andrea Bari (Trentino), najlepszy blokujący - Matevz Kamnik (Bled); najlepszy atakujący - Dante Amaral (Dynamo); najlepszy punktujący - Mariusz Wlazły (Skra)