Trwa dobra passa rzeszowskich skoczków

bell
W trakcie  zawodów w  Eindhoven nasz duet: Kaja Skrzek i Dominika Bąk zdobył złoto w skokach synchronicznych
W trakcie zawodów w Eindhoven nasz duet: Kaja Skrzek i Dominika Bąk zdobył złoto w skokach synchronicznych http://www.senetdivingcup.nl/
W tydzień po bogatych w medale mistrzostwach Polski w skokach do wody, zawodnicy ZKS Stal Rzeszów sięgnęli po kolejne sukcesy. Tym razem w Senet Diving Cup Eindhoven 2016.

W tym holenderskim mieście rywalizowali skoczkowie z całej Europy. W trakcie tych zawodów nasz duet: Kaja Skrzek i Dominika Bąk zdobyły złoto w skokach synchronicznych. W konkursach indywidualnych bardzo dobrze zaprezentowała się Kaja Skrzek, zdobywczyni lauru Nowin w kategorii talent roku, która z obydwu trampolin 1 i 3m wywalczyła brązowy medal. Niezły występ miała też Dominika Bąk, która zajęła odpowiednio 5. i 7. miejsce. Bardzo dobry start zanotował Robert Łukaszewicz, który skacząc z 7,5 m wieży uplasował się tuż za podium na 4 miejscu. Na uwagę zasługuje fakt, że rzeszowska sekcja skoków nie dysponuje pełną infrastrukturą wieżową, a tylko platformę 5m. Najmłodsza z rzeszowskich zawodniczek Aleksandra Błażowska uplasowała się na dobrym 8 miejscu z trampoliny 3m.

W piątek reprezentanci Polski w skokach zostali przyjęci w rzeszowskim Ratuszu, gdzie przekazali na pamiątkę złoty medal zdobyty w trakcie mistrzostw Polski. Wiceprezydent Stanisław Sienko życzył naszym nadziejom olimpijskim Andrzejowi Rzeszutkowi i Kacprowi Lesiakowi kwalifikacji na olimpiadę. Gospodarze Ratusza wspólnie z działaczami sportowymi zastanawiali się nad renesansem i rozwojem, tej widowiskowej dyscypliny, która już jest wizytówką Podkarpacia.

Olimpijski team wyleciał właśnie do Brazylii na zgrupowanie i kwalifikacje do Olimpiady, które mają odbyć się w ramach Diving World Cup Rio de Janeiro 19-24.02.2016.