Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trzy nielegalne bimbrownie zlikwidowali w Krośnie celnicy z Przemyśla i krośnieńscy policjanci [ZDJĘCIA]

Norbert Ziętal
Norbert Ziętal
Funkcjonariusze KAS i policjanci zlikwidowali trzy nielegalne bimbrownie w Krośnie.
Funkcjonariusze KAS i policjanci zlikwidowali trzy nielegalne bimbrownie w Krośnie. KAS
Trzy przydomowe bimbrownie w Krośnie zlikwidowali 100 litrów wyprodukowanego alkoholu o mocy około 47 procent oraz ponad 220 litrów zacieru służącego do produkcji alkoholu etylowego znaleźli podczas wspólnych działań funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu oraz krośnieńscy policjanci.

100 litrów wyprodukowanego już alkoholu o mocy około 47 procent oraz ponad 220 litrów zacieru służącego do produkcji alkoholu etylowego znaleźli w Krośnie podczas wspólnych działań funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu oraz krośnieńscy policjanci.

- Mundurowi zabezpieczyli także aparaturę służącą do wytwarzania bimbru oraz butelki z gotowymi już wysokoprocentowymi napojami — mówi mł. asp. Edyta Chabowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Podczas tych działań funkcjonariusze KAS i policjanci natrafili na trzy bimbrownie. Za znalezione sto litrów gotowego, 47-procentowego alkoholu, jego wytwórca musiałby zapłacić 2,8 tys. złotych podatku akcyzowego.

- Funkcjonariusze zabezpieczyli także kompletne instalacje do prowadzenia procesu destylacji, a także butelki z gotowymi napojami spirytusowymi na bazie bimbru

- dopowiada mł. asp. Chabowska.

Jak przypomina Krajowa Administracja Skarbowa, w Polsce produkcja alkoholu etylowego jest dozwolona tylko po uzyskaniu odpowiedniego wpisu do rejestru. Oznacza to, że produkcja popularnego bimbru, nawet na własny użytek, jest zabroniona i podlega karze.

Dalsze postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Krośnie.

Prowadzenie działalności w zakresie wyrobu i przetwarzania alkoholu etylowego bez wymaganego wpisu do rejestru podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeżeli czyn ten dotyczy alkoholu etylowego znacznej wartości, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Jeśli dana osoba odkaża alkohol etylowy skażony lub w jakikolwiek sposób osłabia działanie środka skażającego, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Jeżeli z popełniania przestępstw określonych powyżej sprawca uczynił sobie stałe źródło dochodu, podlega karze pozbawienia wolności do lat trzech.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24