Trzynastoletnia Oliwia Wojtas z Nowej Sarzyny została...

Trzynastoletnia Oliwia Wojtas z Nowej Sarzyny została Mistrzynią Europy Karate Kyoksuhin

Marcin Trzyna

Nowiny

Aktualizacja:

Nowiny

Na turnieju w Erywaniu wystąpiło blisko 600 zawodników.

Na turnieju w Erywaniu wystąpiło blisko 600 zawodników. ©fot. Facebook Dariusz Burda

W miniony weekend w stolicy Armenii - Erywaniu - odbywał się turniej karate "IFK Kyokushin European Open Championship 2018". W kategorii juniorek 12-13 lat zwyciężyła Oliwia Wojtas z Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate.

Oliwia Wojtas w drodze do finału wyeliminowała reprezentantkę Gruzji Nanę Shubitidze, reprezentantkę Ukrainy Katerynę Tataurovą oraz Yasmin Mamyshevą z Kazachstanu. 13-latka z Nowej Sarzyny w finale mierzyła się z inną reprezentantką Kazachstanu, Kariną Berikovą. Zawodniczka Leżajskiego Klubu Kyokushin Karate walczyła ze swoją rywalką w czasie regulaminowym, a także w dwóch rundach dogrywkowych. Po trzech remisach wszyscy sędziowie zadecydowali o zwycięstwie Oliwii Wojtas.

13-latka tytuł Mistrzyni Europy wywalczyła po raz trzeci. W marcu 2017 roku Oliwia wygrała mistrzostwa KWU w Berlinie, a w październiku ubiegłego roku triumfowała w Mistrzostwach Europy organizacji WKB, które odbyły się w Rzeszowie.

W turnieju wystąpiły również Julia Żak i Natalia Kondeusz. Kierownikiem drużyny był Sensei Dariusz Burda.