Upadek i kontuzja nie przeszkodziły stanąć na podium

Podopieczne trenera Stanisława Zygmunta pokazały w Białymstoku ambicję i charakter archiwum klubu
Dwa razy stawały na podium w Białymstoku cyklistki Smak Górna Poltino Azalii Brzózy Królewskiej podczas I serii Pucharu Polski MTB, będącej eliminacją do Mistrzostw Polski juniorów i juniorów młodszych.

Kinga Kalembkiewicz zajęła 2. miejsce w rywalizacji juniorek, a w grupie młodszej 3. lokata przypadła Brygidzie Piersiak, która dojechała do mety mimo upadku na trasie i kontuzji łydki. 10. pozycję wśród juniorek młodszych zajął Zuzanna Flis. Choć nie wdrapał się na podium, świetnie spisał się Sebastian Stachula, junior młodszy.

– Na starcie stanęło ponad 60 kolarzy. Sebastian został ustawiony na samym końcu stawki, ale pokazał klasę i czwartym miejsce sprawił nam duża frajdę i radość – ocenia Stanisław Zygmunt, trener Azalii.

Na 16. Miejscu finiszował Patryk Plasota. W gronie młodziczek 2. pozycję wywalczyła Malwina Mul, która także zaliczyła wywrotkę na trasie.