Urban Project - przestrzeń dla rozwoju [LIDER REGIONU 2020]

L
Archiwum Urban Project
Firma w 2020 roku otrzymała tytuł LIDER REGIONU 2020 w kategorii ARCHITEKTURA I BUDOWNICTWO za innowacyjne rozwiązania w budownictwie.

Do projektowania firma Urban Project podchodzi innowacyjnie. – Tworzymy przestrzeń dla rozwoju biznesu, pomagamy firmom inwestować w regionie tworząc budynki mieszkalne, przyjazne pracownikom miejsca pracy, zrównoważone biura, gdzie ludzie chcą przebywać. Oszczędzamy czas i kapitał, odkrywając potencjał terenów inwestycyjnych, a dzięki technologii BIM pomagamy inwestorom optymalizować koszty budowy, oszczędzać materiały i poprawiać efektywność prac budowlanych - mówi architekt Maciej Jamroży.

Technologia BIM (Building Information Modeling) to metodologia pozwalająca tworzyć projekty w rozbudowanym autorskim procesie. - Korzystając z BIM możemy projektować lepiej, bo w oparciu o optymalne rozwiązania funkcjonalne i konstrukcyjno-materiałowe, optymalizować proces budowy, dążąc do najlepszych rozwiązań – wyjaśnia architekt Agnieszka Puchyr ze spółki Urban Project.

Idealne łączenie formy i funkcji

- Chcąc zaprojektować jak najlepiej przyszły obiekt, nasi architekci poszukują harmonii - idealnie łącząc formę i funkcje odpowiadające oczekiwaniom inwestora. Z pomocą BIM możemy tak projektować obiekty, aby były atrakcyjne i aby zminimalizować wykorzystanie materiałów, jak stal, żelbet, drewno itp. Dzięki tej metodologii unikamy konfliktów i błędów na placu budowy, między wykonawcami, a zwłaszcza między konstrukcją a instalacjami - dodaje Maciej Jamroży.

- Wiemy, jak zaprojektować cykl życia całych budynków, poczynając od wstępnych analiz, po wykorzystanie energii odnawialnej oraz jak modelować oddziaływanie budynku. Nasze działania pozwalają po prowadzić bezproblemowo sam proces budowy, ale też zaprojektować kolejne fazy użytkowe budynku aż do jego rozbiórki. Wiemy, jak okiełznać złożony proces prawno-inwestycyjny, zarządzać harmonogramem robót i dostaw już na etapie projektu, oszczędzać czas i pieniądze w trakcie realizacji, i jak lepiej zarządzać „życiem budynku” po wybudowaniu, kontrolując potem również efektywność produkcji i wykorzystania energii. W efekcie można rozpocząć użytkowanie obiektu szybciej, z większym zwrotem z inwestycji i świadomością, co i jak ma działać - przekonuje Maciej Jamroży.

Projektują odpowiedzialnie

O projektach spółki Urban Project pisało już wiele magazynów i prasa branżowa, a firma otrzymała wiele nagród i wyróżnień. W ub.r. zaufało jej Ministerstwo Sprawiedliwości i Służba Więzienna, dla których spółka zaprojektowała m.in: najnowocześniejszy modelowy zakład karny w Sanoku na ponad tysiąc osadzonych.

Firma tworzy też projekty wyjątkowej architektury mieszkaniowej, rezydencje prywatne i całe osiedla dla największych deweloperów, jak: Wikana Square przy Podpromiu, czy osiedle Zielone Tarasy. Od 5 lat organizuje w Rzeszowie Strefę Porad Architektów. Przez kilka dni 20 projektantów udziela bezpłatnych porad. Urban Project współorganizuje największy na Podkarpaciu kongres budowlany Smart Project, Building & City dla branży projektowanej, uczestniczy też w procesach legislacyjnych.

Architekci spółki Urban Project opracowują także Plany Zagospodarowania Przestrzennego, które kształtują przyszłą zabudowę Podkarpacia i wielu rejonów Polski. – Projektujemy odpowiedzialnie, tworzymy projekty miejskich przestrzeni publicznych i przywracamy tereny zdegradowane do życia, zwracamy uwagę na estetykę, harmonię z otoczeniem, wpływ obiektów na środowisko oraz innowacyjność rozwiązań technicznych - podsumowuje Maciej Jamroży.

Urban Project - przestrzeń dla rozwoju [LIDER REGIONU 2020]

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24