Uzbroją strefę ekonomiczną na rzeszowskim Dworzysku

[email protected]
Uzbroją strefę ekonomiczną na rzeszowskim DworzyskuW strefie na Dworzysku powstanie kilkanaście nowoczesnych firm.
Uzbroją strefę ekonomiczną na rzeszowskim DworzyskuW strefie na Dworzysku powstanie kilkanaście nowoczesnych firm. Fot. K. Baranowska
Rozpoczęły się prace przygotowawcze do uzbrojenia strefy ekonomicznej na rzeszowskim Dworzysku, Najtrudniejszym do wykonania elementem będzie przeprowadzenie rury odwodnienia pod torami linii Rzeszów-Kraków.

Okazuje się, że konieczne są uzgodnienia z właścicielem torów, czyli Polskimi Liniami Kolejowymi.
Starosta rzeszowski,  Józef Jodłowski planuje, że w firmach, które zainwestują w nowej strefie prace znajdzie ponad 1000 osób.
Dodajmy, że strefą na Dworzysku nazywa się tereny w północnej części Rzeszowa, przy granicy z gminami Głogów Młp. i Świlcza. Mają one różnych właścicieli. Część jest w posiadaniu starostwa powiatowego, a część należy do miasta.
Cała inwestycja uzbrojenia terenów strefy na Dworzysku jest warta 78 mln zł, w tym 53,2 mln zł to dodatacja z unijnego Programu Operacyjnego Rozwój Polski Wschodniej. Park ma mieć powierzchnię 59,2 hektara. Obecnie cały teren został włączony do Rzeszowa.

Roboty wykona konsorcjum przedsiębiorstw
Wykonawcami uzbrojenia Parku naukowo-Technologicznego Dworzysko będzie Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych i Drogowych S. A. w Krośnie w konsorcjum z firmą Rejon Budowy Dróg i Mostów także w Krośnie.
Warto dodać, że zwycięzca przetargu zaoferował aż o 20 mln zł mniej niż było to w kosztorysie inwestorskim. Nie było to jednak cena „rażąco niska”. Kolejna firma rzeszowski MPDiM wystąpił z oferta o 1,8 mln zł wyższą, a Skanska chciała o 3,6 mln zł więcej. Łącznie wpłynęło 10 ofert.
Zarówno główny wykonawca, jak i konsorcjant to średnie firmy, zatrudniają po 120 osób każda. RBDiM ma własną wytwórnię asfaltu.

Będzie kilkanaście innowacyjnych firm
Zakończenie uzbrajania terenów strefy  zaplanowano na wrzesień przyszłego roku. Wybudowana zostanie w tym czasie m.in. kanalizacja deszczowa i sanitarna, wodociągi, zbiornik retencyjny  oraz drogi wraz z oświetleniem.
W trakcie uzbrajania działek starostwo będzie poszukiwało inwestorów chcących zbudować fabryki w strefie. Starosta Jodłowski ma ambicję, by były to firmy innowacyjne.

Przygotuj swój turystyczny biznes na sezon

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

A
Anytek

Mniej mówić a więcej robić.Jeszcze nic nie zrobili a już chwalą się, Miasto oszczędnościami a Starosta nie wiedział że z właścielami terenów trzeba uzgodnić przeprowadzenie "głupiej rury" czy przepustu.Paranoja!

T
Tom z Rzeszowa

chwlipięty dworzyskowe

Dodaj ogłoszenie