Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

W Dębicy za darmo uczyli języka angielskiego

Paulina Sroka
Kurs zakończył się wręczeniem międzynarodowych certyfikatów "TELC” potwierdzających znajomość języka angielskiego - dla sześciu grup w stopniu podstawowym, dla jednej grupy w stopniu zaawansowanym. Organizatorzy wierzą, że szkolenia podniosły kwalifikacje czynnych zawodowo osób po 45 roku życia.
Kurs zakończył się wręczeniem międzynarodowych certyfikatów "TELC” potwierdzających znajomość języka angielskiego - dla sześciu grup w stopniu podstawowym, dla jednej grupy w stopniu zaawansowanym. Organizatorzy wierzą, że szkolenia podniosły kwalifikacje czynnych zawodowo osób po 45 roku życia. Fot. Paulina Sroka
Ponad 70 osób z powiatu dębickiego uczestniczyło w bezpłatnych szkoleniach organizowanych przez Szkołę Języków Obcych Norton I z Krakowa i Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu.

Nauka angielskiego obejmowała 120 godzin, obsługa komputera to 36 godzin kursu. Zajęcia trwały 10 miesięcy. Słuchacze zdobytą wiedzę musieli zaliczyć egzaminem końcowym. Kursanci otrzymali książki, ćwiczenia i płyty CD.

Promocja średniego wieku

Pomysł szkoleń pojawił się, bo zdaniem organizatorów, wciąż promuje się bardzo młodych, pora więc pomyśleć o pracownikach w średnim wieku. Tym bardziej, że mają duże doświadczenie zawodowe, które warto rozwijać i wzbogacać dodatkowymi umiejętnościami.

- Teraz nadrobiłam to, czego nie udało mi się zrealizować za czasów szkolnych - mówi pani Anna, która zapisała się niemal natychmiast po tym, jak przeczytała o szkoleniu w prasie. - Nie mogłam przegapić okazji. Angielski za darmo, to się nie zdarza. Uczyłam się ściśle pod kątem wykonywanego zawodu, więc lekcje dały konkretny efekt.

Komputer bez tajemnic

DKB jednak nie poprzestało na tym kursie. W Dębicy, przy współpracy Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli w Mielcu, przeprowadzono też m. in. 40-godzinny cykl nauki programu Microsoft Office Excel 2007 dla kolejnych 12 osób.

- W sumie zorganizowaliśmy w 2008 r. ponad 1000 godzin bezpłatnych szkoleń dla ponad 100 chętnych - mówi Zbigniew Nosal, prezes Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu.

Pieniądze zostały w mieście

Szkolenia były finansowane z unijnych pieniędzy. Kosztowały ponad 180 tys. zł.

- Te pieniądze zostały zainwestowane w mieście - zapewnia Nosal. - Przeznaczyliśmy je na wynajem sal szkoleniowych, zakup materiałów biurowych i wynagrodzenia dla trenerów, którzy w większości są przecież mieszkańcami naszego powiatu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24