W derbach remisowo. Zryw Dzikowiec - Kolbuszowianka Kolbuszowa 1-1

Marcin Jastrzębski
Piotr Frankiewicz (przy piłce) podobnie jak jego koledzy z Kolbuszowianki nie zachwycił. Marcin Jastrzębski
Na pojedynek derbowy przybyli sympatycy futbolu z całego powiatu. Mimo optycznej przewagi gości, mecz zakończył się remisem.

Mało ciekawa była pierwsza cześć spotkania. Pierwszy strzał oddał w 4. minucie nie kto inny jak Robert Szalony. Zaskoczyć Kunata próbował też Cieśla uderzeniem głową po centrze Frankiewicza.

Już przed przerwą arbiter tego meczu pokazał 3 żółte kartki, w tym dwie dla przyjezdnych. Było sporo walki, ale składnych akcji, strzałów niewiele.

Po przerwie grę przyśpieszyli podopieczni Eugeniusza Sity. Aktywniejsi byli Pruś z Szalonym, którzy w 48. minucie dwójkową akcję rozpracowali defensywę miejscowych.

Pruś wywalczył piłkę na 40 metrze, dostrzegł wchodzącego między dwóch obrońców Szalonego i uruchomił Roberta prostopadłym podaniem. Szybki snajper KKS-u odważnie wbiegł w pole karne, ubiegł stoperów i ograł Kunata.

Bramkarz Zrywu sfaulował go i sędzia wskazał na 11. metr. Szalony uderzył pewnie, w samo okienko.

- Gramy tak do końca, nie możemy sobie dać strzelić - krzyczał na swoich kolegów uradowany golem Tomasz Abramowicz. Więcej z gry miała Kolbuszowianka, lecz groźnych sytuacji pod bramką Zrywu było mało.

Obronę goście rozmontować próbowali Serafinowie. Groźny, ale niecelny strzał oddał Milanowski. Dzikowianie wyrównali za sprawą Piotra Serafina.

Piłka po walce w powietrzu przed polem karnym Kozioła spadła pod nogi Piotra, a ten huknął pod poprzeczkę.

Później tempo meczu siadło, jedynie strzał z 18. metrów Jamroza mógł zmienić rezultat, lecz Kunat sparował piłkę na rzut rożny.

ZRYW DZIKOWIEC - KOLBUSZOWIANKA KOLBUSZOWA 1-1 (0-0)
0-1 Szalony (48-karny, faul Kunata na Szalonym), 1-1 Piotr Serafin (62, zgranie głową Mokrzyckiego).

ZRYW: Kunat - Skupiński, Grabiec (48. Milanowski), Zalewski, Siębior - Tęcza, Mokrzycki, Michałek (88. Hopek), Paweł Serafin (63. Maciąg) - Piotr Serafin, Żuk (63. Grądzki).
KOLBUSZOWIANKA: Kozioł - Pastuła, Cieśla, Polak, Gorzelany - Adranowicz (70. Serafin), Frankiewicz, Abramowicz, Jamróz (81. Selwa) - Pruś, Szalony.

SĘDZIOWALI Łukasz Pilch oraz Piotr Mazur i Henryk Białek (Dębica).
ŻÓŁTE KARTKI: Mokrzycki - Polak, Pruś, Serafin, Szalony.
WIDZÓW: 300 (w tym 150 z Kolbuszowej).

Szczegółowa relacja wraz z notami dla zawodników i wypowiedziami w czwartkowych Nowinach