W hicie kolejki Stal Rzeszów przegrała na Arenie Lublin. Wasiluk obronił rzut karny, ale Motor wygrał 1-0

Wojciech Reiman próbował strzelać z daleka i niewiele brakło, aby trafił
Wojciech Reiman próbował strzelać z daleka i niewiele brakło, aby trafił archiwum
Stalowcy zapowiadali, że wrócą z Lublina z kompletem punków. Pójście w ślady Resovii, to byłoby coś. Motor po drugim ciosie mógłby stracić rezon, a Stal nabrać większej wiary w powodzenie misji “awans”. Niestety, lublinianie znów trzymają rzeszowian na dystans.

Niewiele brakowało, aby wszystko skończyłoby się remisem. Peter Basista (drugą żółtą kartkę dostał za dyskusję z arbitrem) i Kamil Bętkowski w końcówce meczu mogli pokusić się o gole. Słowak nie trafił głową, nowy pomocnik Stali przegrał z bramkarzem.

Z drugiej strony w 71. minucie fani Motoru byli pewni, że na tablicy wyników pokaże się wynik 2-0. Sędzia podyktował wtedy rzut karny za zagranie reką Rafała Kursy (gracze znad Wisłoka kompletnie nie zgadzali się z werdyktem). Piłkę “na wapnie” ustawił Marcin Burkhardt. Adam Wasiluk wyczuł zamkiar byłej nadziei polskiej piłki i obronił.

Gol za 3 punkty padł po niebrzydkiej akcji miejscowych. W jej finale Oziemczuk odegrał do Konrada Nowaka, a najlepszy snajper Motoru strzelił bez pudła koło słupka. Po 10 minuntach Burkhardt złapał na wykroku Wasiluka, ale piłka potoczyła się obok bramki.

Stal robiła dużo wiatru na połowie i w okolicach szesnastki gospodarzy, ale zawsze czegoś jej brakowało do pełnego sukcesu.

W 52 minucie Piotr Ceglarz mógł znaleźć się w sytuacji sam na sam z Andrzejem Sobieszczykiem, ale fatalnie przyjął piłkę. Z dystansu szczścia próbował Wojciech Reiman, jednak niezacznie chybił.

Stal oczywiście nie zrezygnuje z głównego celu, ale jeśli zdobędzie tyle samo punktów ile Motor nie awansuje. Jesienią na Hetmańskiej było wszak 1-1.

Motor Lublin - Stal Rzeszów 1-0 (1-0)