W Iwoniczu-Zdroju w środku sezonu zamknięto informację turystyczną

Tomasz Jefimow
Fot. Tomasz JefimowDziś mogę udzielać informacji turystycznej, ale tylko kuracjuszom leczącym się w sanatoriach spółki uzdrowiskowej, bo z nią mam podpisaną umowę – mówi Magdalena Oziomek.
Fot. Tomasz JefimowDziś mogę udzielać informacji turystycznej, ale tylko kuracjuszom leczącym się w sanatoriach spółki uzdrowiskowej, bo z nią mam podpisaną umowę – mówi Magdalena Oziomek. Tomasz Jefimow
Z dnia na dzień, działające od lat, Centrum Informacji Turystycznej w Iwoniczu-Zdroju przestało działać.

- Przyjechałam do uzdrowiska dwa dni temu - mówi pani Krystyna. - Chciałam się dowiedzieć w Centrum Informacji Turystycznej, co mogę robić w wolnym czasie, ale zastałam zamknięte drzwi. Będę musiała teraz ze współlokatorkami szukać czegoś na własną rękę.

Krzysztof Guzik, członek zarządu Uzdrowiska Iwonicz SA podziela zirytowanie kuracjuszy.

- To do nas przychodzą z pytaniem, dlaczego nie ma informacji turystycznej w trakcie lata, w środku sezonu turystycznego.

Władze uzdrowiska uważają, że w Iwoniczu-Zdróju, miejscowości nastawionej na obsługę tysięcy turystów i kuracjuszy, punkt informacji jest wręcz niezbędny.

Teraz jako osoba prywatna

Dzięki uprzejmości Uzdrowiska Iwonicz SA Magdalena Oziomek, która prowadziła CIT, znalazła kawałek miejsca w hallu Zakładu Przyrodoleczniczego.

- W dalszym ciągu udzielam informacji. Teraz jako osoba prywatna, bo nie mogę sobie wyobrazić, by nasi turyści i kuracjusze zostali bez żadnej informacji. Przecież wszystkim powinno zależeć na tym by każdy, kto przyjeżdża do uzdrowiska wyjechał stąd w pełni zadowolony.

Umowa nie została jeszcze podpisana

Problem zaczął się na początku tego miesiąca. Prowadzącej CIT skończyła się umowa na prowadzenie działalności informacyjnej na rzecz gminy. Został ogłoszony przetarg. - Wystartowały cztery firmy. Niestety, nie udało się wygrać tego postępowania podmiotowi, który do tej pory tam funkcjonował - tłumaczy Paweł Pernal, burmistrz Iwonicza-Zdroju.

- W tym momencie jesteśmy na etapie instalacji nowego operatora. Umowa nie została jeszcze podpisana. Jej treść jest sprawdzana pod kątem prawnym. Ale mogę zapewnić, że w tym tygodniu CIT będzie funkcjonować.

Magdalena Oziomek dziwi się, że do czasu, kiedy nowy dzierżawca nie uruchomił punktu, jej firma nie mogła zająć się w dalszym ciągu informowaniem turystów i kuracjuszy, w miejscu, w którym robiła to do tej pory. - Byłam przekonana, że kiedy przyjdę oddać 1 sierpnia klucze, pojawi się też pracownik firmy, która wygrała przetarg - mówi. - Tak się nie stało i do tej pory lokal informacji stoi pusty.

Jest problem, czy go nie ma

W sezonie biuro CIT odwiedzało ponad sto osób dziennie. Ale pracownicy nie obsługiwali tylko tych na miejscu. W wykazach Polskiej Organizacji Turystycznej, urzędu marszałkowskiego, czy na stronach internetowych dla turystów od lat zamieszczany jest numer telefonu, pod którym można uzyskać wszelkie informacje dotyczące uzdrowiska.

- Informowaliśmy, gdzie w danym momencie są wolne miejsca noclegowe, jak do Iwonicza-Zdroju dojechać, z jakich atrakcji skorzystać - mówi Magdalena Oziomek. - W tej chwili telefonu nikt nie odbiera. Stoi bowiem w zamkniętej siedzibie CIT.

Podobnie było z basenem

Według burmistrza problem wynikł z powodu niefortunnego terminu zakończenia umowy. Bagatelizuje też sprawę zamkniętego CIT. - Informacja turystyczna w kurorcie istnieje - mówi. - Niedaleko, 50-60 metrów od miejsca, gdzie było CIT, funkcjonuje biuro turystyczne udzielające wszelkich informacji.
Byliśmy na miejscu, niestety nikogo w biurze nie zastaliśmy.

Zaniepokojone zaistniałą sytuacją są władze uzdrowiska.

- Podobnie było przed czterema laty - przypomina Krzysztof Guzik. - Kuracjusze przychodzili wtedy do nas i mieli ogromne pretensje, dlaczego miejski basen letni jest w środku lata nieczynny. Niestety, nie został otwarty przez gminę do tej pory.

Flesz: Wegańskie ubrania. Made in Poland

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 21

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

t
takaprawda

Dla mnie pani Magda jest osobą, której zalezy wyłącznie na kasie i dla tejże kasy zrobi wszystko. Fałszywa baba, która nie miała czasu wychowac dzieci, bo biznes zawsze był najważniejszy. Zapytajcie co sie stało z pieskiem, widocznym na filmie. Nie chcielibyście tego wiedzieć... Mąż chamski do potęgi, dzieci - pomińmy to milczeniem. Tylko fasada się świeci - a w głębi - DNO i tyle

M
Mona L.

Obejrzałam film o pani Magdalenie Oziomek "Spełniona w biznesie" (cóż, lepiej późno niż wcale:-) i mam takie spostrzeżenie - szkoda, że odebrano jej CIT. Wydaje się, ze była odpowiednią osobą na odpowiednim miejscu. Lubiana przez kuracjuszy, angażująca się całą osobą, w to, co robi. Jeżeli chodzi o kwestie finansowe, może dałoby się jakoś dogadać, zmienić umowę, żeby obie strony były zadowolone? Wprawdzie słyszałam, że pani Magdzie zależało wyłącznie na własnym interesie i na pieniądzach (nawet coś o jakichś przekrętach!!!), ale czy to nie były pogłoski rozgłaszane przez konkurencję? Nie wiem, ale nie wydaje mi się, żeby obecne CIT było porównywalne z tym wcześniejszym. Dotąd nawet nie jest odpowiednio oznakowane.
Zresztą najlepiej byłoby zapytać kuracjuszy.

i
iwoniczanka

Działalność Centrum Informacji Turystycznej nie różni się niczym od prowadzenia firmy. Trzeba patrzeć co robią inni. Właścicielka pewno myślała, że nikt się nie zgłosi, a tu proszę, niespodzianka. Koledzy, z którymi współorganizuje wycieczki zrobili ją w balona. Teraz nie wie co robić. Winę zrzuca na burmistrza. Kiedyś sama za to będzie się wstydzić. Wysyłając materiał do gazety była pewno pod wpływem emocji. Z Takimi osobami to do sądu, bo inaczej w Polsce nigdy nie będzie porządku. Burmistrz zrobił to co mu prawo nakazuje. Jak skończył się okres najmu lokalu to musiał ogłosić kolejny przetarg. To tylko świadczy o jego gospodarności. Jak Pani Magdzie było szkoda czynsz płacić bo przyzwyczaiła się, że ma za darmo to trudno. Teraz niech szuka innego miejsca. W Iwoniczu Zdroju jest wiele lokali do wynajęcia np. w Uzdrowisku, Gloriecie czy po Pensjonatach. Tylko jest jeden problem, trzeba płacić. Jakby nie chodziło o pieniądze to na drogi dzień byłaby w innym miejscu. Gmina tez z czegoś musi czerpać dochody. Złotówka do złotówki i uzbiera się na remont chodnika czy drogi.

I
Iwo

dobrze wiedzieć, że Pani Magda na drugie imię ma Kasia...

T
Tata Iwonicza

Witam ponownie wszystkich na forum;, spacerując dzisiaj po Iwoniczu Zdroju zauważyłem że mamy czynne CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ,bardzo miła obsługa w 100% lepsze niżeli wcześniejsza czego. Tylko zastanawiają mnie te Reklamy pani ,,Mamy Iwonicza'' których jest coraz więcej i strasznie brzydko wyglądają czy władze nie mogą sobie poradzić z tym.

s
stryjek z Bałucianki

To w gminie Iwonicz-Zdrój dowozi się dzieci do szkoły?? Które dzieci i do której szkoły?? przecież w kazdej miejscowości są i podstawówki, i gimnazja a Firma Trans Bis nie zajmuje się przewozami juz chyba od jakiegoś czasu. Sam korzystałem kiedyś z jej usług (REGULARNA LINIA), bo była najtańsza. A tak w ogóle to cały artykuł podobny do tego, jak kiedyś rzekomo burmistrz zlikwidował sylwestra w Iwoniczu i przeniósł do Lubatowej. Nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać.

G
Gość
w GW napisano ,że prztarg wygrało PTTK z Krosna i zaoferowali podobno czynsz za lokal 2500 PLN.Tylko czy Burmistrz sprawdził ,czy tę Firemkę stać płacić taki czynsz? Bo może się okazać,że jeśli żadne z biur podróży z Iwonicza takiego czynszu nie zaoferowało, to jest on zaporowy.Przecież PTTK nie słynie z tego ,że jest tak silne finansowo ,że wszystkie biura podróży w Krośnie przy nim padają.Zatem w co tu jest grane?

a no jest grane i to już drugą kadencję grają Ci dwaj z PiS
ustawiają przetargi jak im się podoba - pierwszy z brzegu przykład dzieci do szkoły dowozi firma uduś TRANSBIS starymi gruchotami, paliwo niewiadomego pochodzenia i nie boją się ITD bo maja układy i takich przykładów można by było wymieniać na pęczki
T
Tatiana

w GW napisano ,że prztarg wygrało PTTK z Krosna i zaoferowali podobno czynsz za lokal 2500 PLN.Tylko czy Burmistrz sprawdził ,czy tę Firemkę stać płacić taki czynsz? Bo może się okazać,że jeśli żadne z biur podróży z Iwonicza takiego czynszu nie zaoferowało, to jest on zaporowy.Przecież PTTK nie słynie z tego ,że jest tak silne finansowo ,że wszystkie biura podróży w Krośnie przy nim padają.Zatem w co tu jest grane?

K
Kasia

Żenada! Ludzie, co wy wygadujecie! CIT odkąd miałam przyjemność skorzystać z jego usług pierwszy raz działał perfekcyjnie! Byłam w Iwoniczu już nie raz i to w dużej mierze dzięki Pani Magdzie. To ona wprowadziła domowy klimat do uzdrowiska gdzieś na końcu świata i to dzięki niej takich jak ja "powracających" jest wiele. Jakość wykonywanych usług dotyczących informacji turystycznej była naprawdę niesamowita, wycieczki, które organizowało CIT były świetne, wszystko z uśmiechem i tak jak trzeba. Pani Magdo! Proszę nie zważać na nieprzyjazne komentarze, podejrzewam, że to "wysłannicy" burmistrza lub co nawet pewniejsze zakompleksiona konkurencja!

I
Iwonicz ;)
Witam Wszystkich na forum, Tak jak większość miejscowych ludzi obserwuję tą panią dość często jak nachalnie namawia kuracjuszy chodzi po wszystkich sanatoriach przed kolacjami i naciąga. Ostatnio spotkałem 5 lub 6 kuracjuszek które wracały z wieczorka zapoznawczego z Glorietty 30 min. po rozpoczęciu, były strasznie nie zadowolone ponieważ pani ,,O" i jej małżonek biorą po 22 zł za wieczorek z zapoznawczy w którym jest ciastko i kawa, herbata Czyli łatwo licząc ma na czysto ok 10zł. Następną Sprawą która mi się nie podoba jest zdjęcie reklamy CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ przez małżonka pani Madzi bo z tego co czytam w tych artykułach sponsorem tego była gmina a nie MAMA Iwonicza jak się reklamuje pani Ozimek, Co do reklam to ludzie którzy się reklamują na dużej reklamie naprzeciw sklepu Jedynka płacili po 1000zł za miejsce na reklamie a powinno to być darmowe tak jak pani ,,O "miała własny biznes a NIE CIT ponieważ ona nie płaciła żadnego czynszu za prowadzenie własnego ,,BIZNESU" a nie BIURA INFORMACJI TURYSTYCZNEJ !!!!Myślę że powinna zapłacić czynsz za te lata, tyle za ile poszedł lokal na ostatnim przetargu, bo nic dobrego dla Iwonicza nie zrobiła tylko biznes dla siebie.

Zgadzam się w 100%. Nie rozumiem tej Pani, jak Ona w ogóle ma czelność teraz mówić cokolwiek na temat gminy, która nieodpłatnie "utrzymywała" jej działalność!! Chyba zapomniała o kilku latach wstecz..
G
Gość

ogłoszeń o przetargu gmina nie zamieszcza na stronie bipu ponieważ tak mataczy że lepiej jest zlikwidować cały przetarg i archiwum żeby ludzie się nie czepiali

T
Tatiana

Burmistrz obiecał ,że CIT ruszy do końca tygodnia.Chciałam wczoraj kupić bilet na Neobusa do W-wy i biznes był zamknięty.Czy ten kto wygrał ten przetarg nie zobowiązał się w umowie od kiedy zacznie obsługę klientów? Czy Gmina tego nie zastrzegła w przetargu? A w ogóle to na stronie Gminy nie ma informacji ,kto ten przetarg wygrał i na jakich warunkach? Czy to wszystko nie jest dziwne? A wadium w kwocie 100zł? Przecież do przetargu mógł przystąpić ktoś, kto w wyniku zawiści środowiska "Turystycznego" chciał Oziomków wyeliminować z lokalnego rynku, bo co to za kwota dla konkurencyjnego biura stracić wadium w wysokości 100zł? To tak jak zrezygnować z zakupu porcji lodów na deptaku zdrojowym. Burmistrzowi znowu zabrakło wyobraźni , bądź nie chcę nawet myśleć co o tym można myśleć?

w
wnuczek Iwonicza

Niestety to prawda. Lokal miała za free, a jej działalność w większości skupiała się na wywożeniu kuracjuszy i ich pieniędzy daleko od Iwonicza. Tak działa CIT? Żałosny artykuł wiecznie niezadowolonego "lokalnego patrioty" Tomasza J.

T
Tata Iwonicza

Witam Wszystkich na forum, Tak jak większość miejscowych ludzi obserwuję tą panią dość często jak nachalnie namawia kuracjuszy chodzi po wszystkich sanatoriach przed kolacjami i naciąga. Ostatnio spotkałem 5 lub 6 kuracjuszek które wracały z wieczorka zapoznawczego z Glorietty 30 min. po rozpoczęciu, były strasznie nie zadowolone ponieważ pani ,,O" i jej małżonek biorą po 22 zł za wieczorek z zapoznawczy w którym jest ciastko i kawa, herbata Czyli łatwo licząc ma na czysto ok 10zł. Następną Sprawą która mi się nie podoba jest zdjęcie reklamy CENTRUM INFORMACJI TURYSTYCZNEJ przez małżonka pani Madzi bo z tego co czytam w tych artykułach sponsorem tego była gmina a nie MAMA Iwonicza jak się reklamuje pani Ozimek, Co do reklam to ludzie którzy się reklamują na dużej reklamie naprzeciw sklepu Jedynka płacili po 1000zł za miejsce na reklamie a powinno to być darmowe tak jak pani ,,O "miała własny biznes a NIE CIT ponieważ ona nie płaciła żadnego czynszu za prowadzenie własnego ,,BIZNESU" a nie BIURA INFORMACJI TURYSTYCZNEJ !!!!Myślę że powinna zapłacić czynsz za te lata, tyle za ile poszedł lokal na ostatnim przetargu, bo nic dobrego dla Iwonicza nie zrobiła tylko biznes dla siebie.

i
iwonicz

Centrum Informacjai Turystycznej Pani Magdy Oziomek polegała na deziformacji kuracjuszy, działalność turystyczna Pani Magdy skupiała się na sprzedaży własnych wycieczek, a nie na dobru iformacji Turysty. Obecnie turysta, kuracjusz przebywający w Iwoniczu Zdroju może uzyskać rzetelną informację w każdym biurze turystycznym a nie być skazanym na propagande Pani Magdy pod przykrywką Centrum informacju, wystarczy tylko przyjść w godzinach otwarcia biur turystycznych. Uzdrowisko Iwonicz S.A. jeśli chciałoby poprawić iformację turystyczną dla swoich klientów, to wystarczyłoby udzielić "kawałka miejsca" jak dla Pani Magdy innym podmiotą gospodarczym specjalizujących się w informacji turystycznej w Iwoniczu Zdroju, a nie jak od lat stwarzeć monopol dla Pani Magdy Oziomek i jej firmy OMNIBUS.

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3