W Krośnie rządziły Włókniarz i Unia Tarnów. Stal Rzeszów i KSM na końcu eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych

bum
Mateusz Rząsa w piątek w Krośnie był najlepszy z zawodników Stali
Mateusz Rząsa w piątek w Krośnie był najlepszy z zawodników Stali Krzysztof Kapica
W rozegranym w Krośnie turnieju eliminacyjnym Młodzieżowych Mistrzostw Polski Par Klubowych na żużlu dwie czołowe lokaty z dorobkiem po 21 punktów zajęły forBET Włókniarz Częstochow i Grupa Azoty Unia Tarnów. Oba duety awansowały do finału, który odbędzie się 20 lipca we Wrocławiu. Stal i KSM zamknęły stawkę uczestników zawodów.

Awans do finału wywalczyli zawodnicy klubów ekstraligowych. Dzięki Wiktorowi Lampartowi częstochowianom i tarnowianom starał się dotrzymywać kroku duet Motoru Lublin.

Stal miała najlepszego zawodnika w osobie Mateusza Rząsy (6 pkt.). 3 oczka zdobył Aureliusz Bieliński. Michał Curzytek nie miał swojego dnia i zdobył tylko jeden punkt.

Krośnianie mieli pecha; w drugim wyścigu upadł Konrad Stec i już się nie pojawił na torze, stąd Krystian Stefanów był osamotniony.

Wyniki:
1. forBET Włókniarz Częstochowa - 21:
Michał Gruchalski - 12 (-,3,3,3,3); Adrian Woźniak - 4 (3,d,-,1,-); . Mateusz Świdnicki - 5 (2,1,2).

2. Grupa Azoty Unia Tarnów - 21
: Patryk Rolnicki - 14 (3,2,3,3,3); Mateusz Cierniak - 7 (1,1,2,2,1); Dawid Rempała - ns

3. Speed Car Motor Lublin - 19: Wiktor Lampart - 13 (2,3,3,2,3); Emil Peroń - 6 (0,2,2,w,2)

4. Arge Speedway Wanda Kraków - 13: Kamil Kiełbasa - ns; 12. Bartłomiej Kowalski - 11 (3,1,2,3,2); Patryk Zieliński - 2 (0,0,0,2,0)

5. Stal Rzeszów - 10: Michał Curzytek - 1 (1,-,w,-,-); Mateusz Rząsa - 6 (2,3,1,0,w); Aureliusz Bieliński - 3 (2,1,w)

6. KSM Krosno - 4: Konrad Stec - 0 (w,ns,ns,ns,ns); Krystian Stefanów - 4 (w,1,1,1,1).

Awans z zawodów w Ostrowie wywalczyły ROW Rybnik i Falubaz Zielona Góra. Eliminację w Poznaniu przełożono na 22 czerwca. W finale są już gospodarze - Sparta Wrocław.