reklama

W Łańcucie Platforma Obywatelska stawia na ludzi młodych

Anna RyznarZaktualizowano 
(Z prawej) Robert Cyburt i Jakub Czarnota (z lewej) po rejestracji list wyborczych KW PO RP do Rady Powiatu Łańcuckiego oraz Rady Miasta Łańcuta.
(Z prawej) Robert Cyburt i Jakub Czarnota (z lewej) po rejestracji list wyborczych KW PO RP do Rady Powiatu Łańcuckiego oraz Rady Miasta Łańcuta. Fot. Piotr Dubiel
Ruszyła kampania samorządowa Komitetu Wyborczego Platformy Obywatelskiej w powiecie łańcuckim. Na liście pojawili się bezpartyjni młodzi działacze. Ich średnia wieku wynosi 33 lata.

Wszyscy kandydaci do Rady Powiatu Łańcuckiego, poza Robertem Cyburtem i Janem Mańką, są bezpartyjni, a ich średnia wieku wynosi 33 lata. W obecnej kadencji najmłodszy radny Rady Powiatu Łańcuckiego ma 43 lata.

- Najmłodsi kandydaci to Tomasz Przeszłowski i Dorota Leja. Oboje mają po 20 lat.Wiek i zapał, to nasze atuty. Mamy dość energii, aby zmieniać lokalną politykę samorządową - mówi 26-letni Jakub Czarnota, który jest numerem jeden PO na liście w gminie Łańcut- Markowa. - Z przykrością zauważyłem, że w tym momencie w radzie powiaru zasiada grupa ludzi mało zaangażowani w sprawy lokalnych środowisk. Przez to brakuje skutecznych działań i zmian, których ludzie potrzebuję. My młodzi chcemy to zmienić.

- Nasz program wyborczy nie jest zbiorem przypadkowych haseł, ale kompleksową wizją rozwoju naszej lokalnej społeczności. Stawiamy na nowych ludzi w polityce, któych będą wspierać doświadczeni działacze społeczni - dodaje Robert Cyburt, wiceprzewodniczący Rady Miasta Łańcuta, szef powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej, jednocześnie kandydat na burmistrza. - Nasi kandydaci obok kompetencji i wiedzy mają dość energii, aby skutecznie realizować zadania, które stoją przed lokalnym samorządem. Myślę, że pozwoli to na dynamiczny rozwój.

W programie wyborczym dla miasta Łańcuta i powiatu łańcuckiego, PO stawia głównie na sprawy związane m.in. z gospodarką, inwestycjami, rozwojem szkolnictwa zawodowego, ulgami podatkowymi dla przedsiębiorców zatrudniających młodych absolwentów i rozwojem przedszkoli.

- Znamienne miejsce w nasz programie zajmuje sport. Chcemy, aby był powszechny, czyli dostępny dla każdego i kwalifikowany, któremu można nadać rangę na miarę aspiracji lokalnych drużyn i oczekiwań kibiców. Wiąże się z tym m.in. zmiana sposobu finansowania sportu - dodaje Robert Cyburt.
Kandydaci do Rady Powiatu Łańcuckiego z listy KW Platforma Obywatelska RP

Okręg 1. Miasto Łańcut

NUMER 1 NA LIŚCIE: Robert Cyburt, 39 lat, Łańcut, wiceprzewodniczący Rady Miasta Łańcuta, szef powiatowych struktur Platformy Obywatelskiej, kandydat na Burmistrza Miasta Łańcuta, nauczyciel i działacz społeczny m.in. PTG Sokół Łańcut, Łańcuckie Stowarzyszenie Oświatowe.

Dariusz Witowski, 42 lata, Łańcut, nauczyciel, przedsiębiorca

Zbigniew Tomasik, 50 lat, Łańcut, dyrektor szkoły w Wysokiej

Ożóg Dawid, 26 lat, Łańcut, student AGH

Anna Czajka, 27 lat, Łańcut, pracuje w Fundacji "Wzrastanie"

Łukasz Pączka, 22 lata, doradca finansowy

Katarzyna Król, 26 lat, doradca finansowy

Sławomir Figaj, 27 lat, absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Rzeszowskiego

Okręg 2. Gmina Łańcut-Gmina Markowa

NUMER 1 NA LIŚCIE: Jakub Czarnota, 26 lat, Handzlówka, wykształcenie prawnicze, przedsiębiorca, wydawca miesięcznika reklamowo-informacyjnego "Korespondent Łańcucki", działacz społeczny m.in. Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Wsi Handzlówka, Lokalna Grupa Działania Ziemia Łańcucka.

Henryk Zienzio, 59 lat, Łańcut, dyrektor Zespołu Szkół w Kosinie

Paweł Skoczowski, 23 lata, Kraczkowa, student

Wojciech Jarosz, 27 lat, prawnik, przedsiębiorca

Beata Trojniar-Szal, 41 lat, Albigowa, przedsiębiorca

Grzegorz Krupa, 27 lat, dziennikarz, przedstawiciel handlowy

Marin Kisała, 38 lat, Handzlówka, pracownik samorządowy, koordynator imprez sportowych

Dariusz Baran, 43 lata, Wysoka, pracuje w prywatnej firmie

Łukasz Maciejak, 22 lata, Cierpisz, prezes klubu sportowego w Cierpiszu

Sławomir Żygliński, 27 lat, Sonina, przedsiębiorca

Maciej Belcar, 35 lat, Sonina, przedstawiciel handlowy

Michał Szal, 25 lat, Głuchów, dziennikarz

Piotr Stachów, 25 lat, Kraczkowa, uczy się na aplikacji radcowskiej

Anna Hajduk, 27 lat, Sonina, uczy się na aplikacji radcowskiej, pracuje w biurze LGD Ziemia Łańcucka
Okręg 3. Gmina Białobrzegi- Gmina Żołynia

NUMER 1 NA LIŚCIE: Manka Jan, 51 lat, Korniaktów Południowy. Ukończył UMCS i Wyższą Szkołę Biznesu. Obecnie przedsiębiorca. Jako ekspert pomagał przedsiębiorcom w pozyskaniu funduszy na inwestowanie w odnawialne źródła energii.

Ryszard Sobuś, 45 lat, Budy Łańcuckie przedsiębiorca

Tadeusz Giża, 57 lat, Żołynia, kandyduje na Wójta Gminy Żołynia

Teresa Młynek, 63 lata, Żołynia, emerytowana pracownik Urzędu Skarbowego

Dorota Leja, 20 lat, Brzóza Stadnicka, działaczka społeczna

Artur Zjawiński, 23 lata, Budy Łańcuckie, student

Michał Bartnik, 29 lat, Korniaktów Południowy

Jarosław Szyra, 29 lat, Korniaktów Południowy

Okręg 4. Gmina Czarna- Gmina Rakszawa

NUMER 1 NA LIŚCIE: Kowal Tadeusz, 29 lat, Medynia Głogowska, z wykształcenia elektryk, z zawodu listonosz

Joanna Wierzbińska, 35 lat, Rakszawa, pracuje w stadninie koni w Czarnej

Agnieszka Woś, 31 lat, Zalesie, kandyduje na Wójta Gminy Czarna

Piotr Stopyra, 26 lat, Czarna, pracownik Zakładu Komunalnego w Czarnej

Bernard Kuszaj, 35 lat, Rakszawa, nauczyciel, przedsiębiorca

Adam Wróbel, 25 lat, Rakszawa, fotograf

Michał Okrzeszowsk, 27 lat, Krzemienica, absolwent Wydziału Prawa na Uniwersytecie Rzeszowskim

Tomasz Przeszłowski, 20 lat, Dąbrówki, artysta, plastyk

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 110

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

P
PO rządziło lepiej niż PiS

Na szczęście suweren warszawski nie dał się nabrać że ta afera reprywatyzacyjna to wina PO bo tak naprawdę to afera Lecha Kaczyńskiego i PiSu.

Patryk Jaki i PiS dostali łomot w wyborach od Warszawiaków. 

K
KorespondentTrwm44

Mamy rodzimych znakomitych poetów dlatego należy zdegradować  miernego wieszcza masona Adama Mickiewicza promowanego przez antypolskie siły.

K
KaowiecDK-Podzwierzyniec

Kino " Za Rogiem  w Domu Kultury na Podzwierzyńcu zaprasza na film "Zakwakani". Dla czlonków PiS zniżka.

j
j23

Analizując układ sił i komitetów w wyborach do powiatu można być pewnym , że starostą będzie albo Pazdan albo Krzysztoń . Głosując na radnych do powiatu każdy wybiera jedną z tych opcji

p
piasek

reds nie przejmuj się. Za takie pierdoły nie można nikogo ścigać. Aha i Panie straszny rex - teraz policja w takich błachych sprawach nie przyjeżdza do domu. To już inne czasy. Dwadzieścia lat temu jak Pan byłeś w PRON było inaczej. Rozumie, że Pan tesknisz za tym co minęło. Wpadało się komuś do domu i manto na oczach żony i dzieci. Pan ma nadal te same metody, ale to tylko Pana demaskuje. Czasy już nie te.

P
PAZ
Po tym wpisie składam doniesienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa poprzez pomówienie człowieka. Gościa o nicku "REDS" można bardzo szybko zlokalizować. Nie jestem związany z zastępcą burmistrza, ale jak czytam takie paskudztwa to szlak mnie trafia na taką brudną kampanię. Tak, że "REDS" szykuj się na wizytę policji.
g
gwOLI
Będę głosował na panów Pazdana i Gwizdaka. Tylko ślepy albo głupi nie widzi ile dobrego zrobiono w Łańcucie przez 4 lata. Powstał Orlik, miasto jest coraz ładniejsze, kamienice są rewitalizowane. Uporano się z korupcją i nepotyzmem. Moja siostra dostała pracę w urzędzie dzięki kwalifikacjom, nie mając żadnego układu z radnymi. Ja wiem, że wielu osobom to się nie podoba czego rezultatem jest tak duża liczbą chętnych, aby pana Gwizdaka pozbawić funkcji burmistrza. Dobrze że mieszkancy trzezwo oceniaja ta sytuacje i niepozwola na nikorzystne zmiany. Panie Burmistrzu jestem z Panem !!!

TO JESTEM ŚLEPA I GŁUCHA
O
Obywatel

Za kilkanaście lat wszyscy, którzy mają olej w głowie opuszczą to miasto, zostaną tylko emeryci, renciści, garstka ludzi u steru władzy,Ci co po znajomości dostali pracę, księża. Przyrost naturalny spadnie, chyba, że księża odpuszczą sobie celibat.Łańcut się wyludni i zniknie z mapy Polski:);)Na koniec dodam, że mam swoją firmę w Łańcucie i nieźle się kręci, niczego mi nie brakuje, ale przenoszę firmę do Wawy, bo nie wytrzymuje tej obłudy.

O
Obywatel

Kochane łańcuckie piekiełko, prawie wszyscy w każdą niedzielę, pod pachą z żoną lub mężem gnają do kościoła, żeby się pokazać potencjalnym wyborcom, a później szkalują ludzi na forach. Mieszkam w Łańcucie od urodzenia, ale na szczęście miałam okazje zobaczyć kawałek świata i spróbować życia w innym mieście. Porównując ten katolicki grajdołek stwierdzam, że niestety Łańcut to zakłamane miasto, pełnie zawistnych, niespełnionych ludzi, wchodzących z butami w prywatne życie innych. Prawie każdy na ulicy zabiłby wzrokiem,Życie tutaj jest koszmarem, każdego dnia żałuje powrotu do tego miasta, na szczęście wyprowadzam się do Warszawy:) Krótka charakterystyka przeciętnego mieszkańca tego miasta "Na ustach modlitwa, nienawiść w sercu, w ręku różaniec, którym udusi każdego o odmiennych poglądach" Oczywiście 80% łańcuckiej masy jest zdalnie sterowana przez miejscowego proboszcza. Przed wyjazdem idę do urny, żeby spełnić swój obywatelski obowiązek i współczuje ludziom, którzy obejmą funkcje publiczne w tym mieście, cokolwiek nie zrobią i tak zostaną obrzuceni błotem, dla zasady!!!!!!!!!!

K
KAJETAN

a ja i tak będę głosował na PIS

c
colin

jesli o mnie chodzi to tutaj wypadł lepiej niż gwizdak.

k
królik
mi sie akurat takie zycie nie podoba ,wszysto pieknie ładnie ,ale rodzina jest najwazniejsza , a pan robert sie pogubił w zyciu, widocznie mu sie rodzina znudziła ,szkoda dzieci

to powiedzcie to jego żonie bo to ona go pusciła kantem. wpieprzacie sie w cudze zycie nie znajac go w ogole. a tak na marginesie cudze zycie prywatne powinno was g interesowac
g
gf

Dziwny tytuł "PO stawia na młodych" chyba powinno być (obserwując listy wyborcze): "PO bierze kandydatów z łapanki"

j
jan

mi sie akurat takie zycie nie podoba ,wszysto pieknie ładnie ,ale rodzina jest najwazniejsza , a pan robert sie pogubił w zyciu, widocznie mu sie rodzina znudziła ,szkoda dzieci

g
gosc

a i tak cyburt wygra, podoba mi sie jego zycie ,tu sie bawi tam sie bawi ,ma wszystko w d... kobiety sie młode kreca obok niego ,to jest zycie ,co wy na to

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3