W odwrocie

sport
Wszystkie trzy podkarpackie zespoły koszykarzy przegrały mecze w 9. kolejce. Sokół wygrywał w Sosnowcu po trzech odsłonach różnicą 15 "oczek", ale dał się pokonać; mimo to, pozostał liderem. Za jego plecami są aż cztery drużyny z taką samą liczbą punktow. Znicz i Polonia poniosły niespodziewane porażki.

POLONIA PRZEMYŚL - MICKIEWICZ KATOWICE 84:86 (26:27, 26:22, 11:16, 21:21)
POLONIA: Płocica 35 (4x3), Puścizna 16 (3x3), Oczkowicz 11 (3x3), Puchalski 8, Sówka 8 oraz Kindlik 3 (1x3), Galanty 2, Kołodziej 1, Stefanowicz 0, Jakubów 0.
MICKIEWICZ: Goj 26 (8x3), Lepczyński 18 (2x3), Wojnowski 17, Woźniak 3, Jankowski 2 oraz Kosmowski 10, Urbańczyk 8, Kornas 2.
Sędziowali Karol Nowak (Lublin) i Marcin Animucki (Warszawa). Widzów 300.
W 3. minucie Polonia prowadziła 10:4 i tak jak przed meczem, oczekiwano, że jej przewaga nad ostatnią drużyną w tabeli będzie rosła. Jednak goście radzili sobie coraz śmielej i trzy minuty później Lepszyński "trójką" doprowadził do remisu (13:13). Gospodarze zdołali jeszcze nieznacznie odskoczyć (22:18, 24:20), ale I kwarta zakończyła się minimalną przewagą Mickiewicza. W 13. minucie było już 36:28 dla przyjezdnych, którzy bezkarnie wchodzili pod kosz rywala, a także mieli sporo czasu, aby oddać rzut. - To jest katastrofa w obronie! Ja wam nie pomogę bronić! - grzmiał trener polonistów, Paweł Trojnar. Polonia wciąż grała źle, ale na przerwę zeszła z trzypunktową przewagą (52:49).
III kwarta w wykonaniu przemyślan to istna rozpacz: zaledwie 11 zdobytych punktów, sporo niecelnych rzutów, zero zbiórek w ataku. Katowiczanie stale prowadzili. Na niespełna dwie minuty przed końcowym gwizdkiem Oczkowicz "trójką" zmniejszył dystans (80:81), ale za chwilę zrobiło się 80:85. Przy stanie 84:86, gdy do syreny pozostawało siedem sekund, gospodarze przeprowadzili "akcję nadziei". Płocica rzucił zza łuku, lecz piłka odbiła się od obręczy. WACŁAW BURZMIŃSKI
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - BAFRA SOKÓŁ ŁAŃCUT 74:71 (19:19, 12:18, 9:18, 34:16)
ZAGŁĘBIE: Ecka 32 (2x3), Podgórski 5, żurawski 8, Deja 6, Nawrot 10 oraz Krajeński 6 (1x3), Dziura 7 (1x3).
SOKÓŁ: Romanek 14 (1x3), Baran 17 (4x3), Ucinek 3, Miś 16, Rusin 8 oraz Wlaź 1, Koszuta 2, Kielecki 8, Szamański 2.
Sędziowali Janusz Baranowski (Bolesławiec) i Rafał Szwej (Bielawa). Widzów 100.
Od początku pojedynek miał wyrównany charakter. W II i III kwarcie gospodarze nie radzili sobie z atakami Sokoła. Czwarta dostarczyła niebywałych emocji. Ecka popisywał się stuprocentową skutecznością. - Obawiałem się tego meczu - mówił trener Zagłebia, Mirosław Swatowski. - Przez osiem dni mieliśmy problemy z halą i nie trenowało aż dziesięciu moich zawodników.
W ekipie z Łańcuta najlepszy mecz rozegrał Michał Baran. Skuteczny w ataku i obronie był Piotr Miś, nie zawiódł też Piotr Romanek. Cóż z tego, skoro agresywna gra koszykarzy z Sosnowca w obronie, praktycznie na pograniczu fauli, przyniosła im wygraną. nach
MMKS DĄBROWA GÓRNICZA - ZNICZ JAROSŁAW 73:68 (15:19, 16:18, 20:17, 22:14)
DĄBROWA: Adamczyk 15, Lewicki 6, Dukowicz 9, Pietraszczyk 5, Zieliński 26 oraz Kloziński 6, Banak 3, Dudek 3.
ZNICZ: Mikołajko 27, Szczotka 4, Kordas 5, Zalewski 2, Kowalenko 15 oraz Kamieński 2, Fortuna 7, Pilecki 4, Wojtanowicz 0, Bleczyk 2.
Sędziowali Marek Żmuda i Sabina Idzik (Tarnów). Widzów 100.
Jarosłąwski zespół zaprezentował się słabo, mimo to prowadził od początku meczu do IV kwarty. - Po dwóch kwartach mogliśmy prowadzić bardzo wysoko. Nie wykorzystaliśmy tej szansy i równie słabi gospodarze pod koniec nas dopadli - żałował Stanisław Gierczak, trener Znicza. Jego zdaniem, w decydującym momencie liderzy drużyny bali się wziąć na siebie ciężar gry. - Zabrakło im pewności siebie, aktywności. Do tego doszło kilka banalnych strat Grzęska Kordasa czy Grześka Szczotki. Jedynie Artek Mikołajko zagrał dobrze - ocenił Gierczak.
gb
Pozostałe wyniki: AZS Radom - MCKS Czeladź 78:55 (24:12, 23:12, 17:15, 14:16); BIG STAR Tychy - Piotrcovia 90:87 (29:19, 19:19, 21:29, 21:20); Lafarge Kielce - Bobry Zabrze 84:89 (18:18, 21:19, 16:18, 19:19, dogrywka 10:15); Start II Lublin - Pogoń Prudnik 104:92; pauzowała Pogoń Puławy.

1. Sokół 9 16 700:618
2. Zagłębie 9 15 745:652
3. Znicz 9 15 757:692
4. BIG STAR 9 15 746:694
5. Dąbrowa G. 9 15 626:629
6. AZS Radom 8 13 618:582
7. Start II 8 13 665:673
8. Lafarge 8 12 603:591