Konkurs został zainaugurowany w Przemyskiej Bibliotece Publicznej. W imieniu pomysłodawcy inicjatywy, posła Prawa i Sprawiedliwości z Przemyśla Marka Kuchcińskiego gości przywitał Piotr Pilch, wicemarszałek województwa podkarpackiego.
W konkursie mogą wziąć udział wszyscy uczniowie szkół ponadpodstawowych w Polsce, z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Polega na przygotowaniu, z wykorzystaniem technik cyfrowych, komiksu przedstawiającego wybraną legendę związaną z regionem podkarpackim.
Autorzy komiksu mogą opierać się na legendach powszechnie znanych lub stworzyć własne na podstawie regionalnej kultury.
- Wykonany cyfrowo komiks powinien mieścić się na maksymalnie 10 planszach formatu A3 i być przesłany do organizatorów poprzez specjalny formularz dostępny na stronie internetowej - informuje rządowe Centrum GovTech.
Na zwycięzcę czeka 7 tys. złotych, a zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca otrzymają odpowiednio 6 tys. i 5 tys. złotych. Mogą być także przyznane dwa wyróżnienia o wartości 2 tys. złotych.
Regulamin konkursu oraz inne szczegółowe informacje dostępne są na stronie www.gov.pl/legendypodkarpacia.
- Cyfryzacja dotarła do niemal każdej dziedziny życia. I całe szczęście! Bez niej trudno byłoby sobie wyobrazić ostatnie miesiące, kiedy walczyliśmy z pandemią i kiedy uczniowie zmuszeni byli uczyć się online. Chcemy iść z duchem czasu i reagować na wyzwania, które rzuca nam współczesny świat. Konkursów na prace malarskie i komiksowe mieliśmy na Podkarpaciu sporo, czas na wejście na poziom cyfrowy - twierdzi poseł Kuchciński.
Równolegle do konkursu realizowany jest cykl warsztatów z grafiki komputerowej dla młodzieży szkolnej.
Podczas inauguracji konkursu odbyły się także warsztaty z wykorzystania wyposażenia, które szkoły podstawowe z całej Polski mogą zdobyć w ramach projektu „Laboratoria Przyszłości”. To wspólna inicjatywa Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W jej ramach nowoczesne wyposażenie trafi do wszystkich szkół podstawowych w Polsce, które się zgłoszą.
- Ta największa w historii państwowa inwestycja w nowoczesną edukację pozwoli na wyposażenie każdej szkoły w nowoczesny sprzęt taki jak drukarki 3D czy mikrokontrolery, który od 1 września 2022 roku będzie obowiązkowy dla wszystkich szkół podstawowych. Skorzystają na tym ponad 3 miliony uczniów - twierdzi rządowe Centrum GovTech.
Szkoły mogą zgłaszać się do programu do 15 listopada poprzez elektroniczny formularz, dostępny na stronie gov.pl/laboratoria. Tam również dodatkowe informacje.
iPolitycznie - Czy słowa Stefańczuka o Wołyniu to przełom?
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na Twitterze!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?