"Wandżi" lepszy od Błaszczyka! Dziś gra Politechnika

Waldemar Mazgaj
Wang Zeng Yi pokonał nr 1 polskiego pingponga.
Wang Zeng Yi pokonał nr 1 polskiego pingponga. Dariusz Danek
W rozgrywanym awansem spotkaniu 3. kolejki zespół beniaminka ograł medalistę z poprzedniego sezonu. Dwa zwycięstwa dla firmowej ekipy "Fraca" zdobył Wang Zeng Yi, który w meczu - ozdobie spotkania - ograł Lucjana Błaszczyka.

"Wandżi" w popisowy sposób ograł Daniela Bąka, a w meczu z "Luckiem" dał sobie zabrać tylko seta. Olimpijczyk z Londynu pięknie serwował, czym zaskakiwał najbardziej utytułowanego gracza ligi, który w końcówce meczu ze złości aż bił rakietką w siatkę. Kibice zaś nie szczędzili braw po pięknych top-spinowych wymianach czołowych zawodników ligi.

Choć Vitali Niekwiadowicz nie dał rady Błaszczkowi, a Marek Klasek gładko uległ Mateuszowi Gołębiowskiemu (Czech ugrał zaledwie 15 piłek) to Białorusin z Kolpingu pięknie zaczął mecz z Bąkiem. W I secie wygrywał już 8:1, w II 6:0 i dopiero w trzeciej rozgrywce zawodnik z Zielonej Góry zmienił taktykę i wydawało się, że ma sposób na "Witka". W IV jego rotacyjne zagrania tuż za siatkę sprawiały jednak olbrzymi kłopot Bąkowi i od stanu 6:0 można już było odliczać punkty do wygranej.

KOLPING FRAC JAROSŁAW - ZKS PALMIARNIA ZIELONA GÓRA 3:2

1:0 Wang Zeng Yi - Bąk 3-0 (6, 6, 6);
1:1 Niekwiadowicz - Błaszczyk 1-3 (-12, 9, -8, -6);
1:2 Klasek - Gołębiowski 0-3 (-2, -8, -5);
2:2 Wang Zeng Yi - Błaszczyk 3-1 (6, 10, -7, 8);
3:2 Niekwiadowicz - Bąk (7, 6, -4, 2).

Dziś o godzinie 18:00 SPAR AZS Politechnika Rzeszowska zagra w swojej hali mecz z Alfą Bank Spółdzielczy Radzyń Podlaski.