Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Węglowy kontrakt łańcuckiego Transsystemu

Józef Lonczak [email protected] 17 867-22-57
Do niedawna głównymi kontrahentami Transsytemu były koncerny samochodowe. Teraz to się zmienia.
Do niedawna głównymi kontrahentami Transsytemu były koncerny samochodowe. Teraz to się zmienia.
Firma Transsystem z Woli Dalszej k. Łańcuta będzie uczestniczyła w realizacji jednej z najważniejszych inwestycji w górnictwie węgla kamiennego.

Dotyczyć będzie modernizacji oraz budowy nowej infrastruktury w Polu Stefanów Lubelskiego Węgla „Bogdanka” SA.

Wtorek, 8 grudnia, to kolejna ważna data dla Transsystemu. W tym dniu spółka podpisała kontrakt z firmą Polimex – Mostostal na rozwiązanie problemu transportu węgla w lubelskiej Bogdance. To nietypowe zadanie dla podłańcuckiej spółki, która jest znana w świecie z rozwiązań transportu technologicznego dla przemysłu samochodowego.

 

Most przenośnikowy w 12 miesięcy

Realizacja projektu dla Lubelskiego Węgla potrwa 12 miesięcy. Transsystem ma zrealizować część zadania obejmującego transport węgla tzw. mostem przenośnikowym. Wydobywany z szybu urobek ma trafiać nim do Zakładu Przeróbki Mechanicznej Węgla w Bogdance.

 

1800 ton na godzinę

Zakres kontraktu obejmuje dostawę urządzeń technologicznych, które składają się na cały ciąg technologiczny służący do transportu, wstępnej przeróbce i selekcji urobku.

Wydajność linii jest liczona na 1800 ton na godzinę. Całość estakady, którą transportowany będzie węgiel będzie mieć 3,5 km długości. Zadanie nie jest proste, gdyż część instalacji będzie zamontowana w akumulacyjnych zbiornikach węgla o konstrukcji stalowo-żelbetowej służącej do magazynowania nadwyżek wydobycia węgla.

Transsystem przyczyni się do większego wydobycia

Dla giełdowej spółki Boganka modernizacja, w której uczestniczy Transsystem, to jedna z ważniejszych inwestycji związanej z rozbudową istniejącej i budową nowej infrastruktury w Polu Stefanów. Bogdanka wskazywała tę inwestycję jako jeden z głównych celów emisyjnych przedstawionych w prospekcie emisyjnym przed wejściem na giełdę.

Ukończenie robót przez Transsystem zaowocuje zwiększeniem wydobycia węgla w Bogdance z obecnego poziomu ok. 5.6 mln ton węgla do 7,4 mln ton w 2011 r. i docelowo 11,1 mln ton w 2014 roku, a więc podwojenia produkcji.

 

Owoce dywersyfikacji

- To pierwszy kontrakt Transsystemu dla branży górniczej przyznaje Stanisław Sroka, prezes Transsystemu. Nie byłby on możliwy bez dywersyfikacji działalności spółki, która jest elementem naszej strategii. Opiera się ona na innowacyjnych rozwiązaniach dla innych branż poza motoryzacyjną, która do niedawna dominowała w naszym portfelu zamówień. Nowe branże, dla których dostarczamy nasze systemy to energetyka, lotnictwo, turystyka i transport osób.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: RPP zdecydowała ws. stóp procentowych? Kiedy obniżka?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24