Widzew Łódź na łopatkach w Boguchwale! Stalówka liderem tabeli 2. ligi, przynajmniej do godziny 22 w niedzielę. Dwa gole Roberta Dadoka

Stal zdobyła już 10 punktów
Stal zdobyła już 10 punktów Krzysztof Łokaj
Stal Stalowa Wola na stadionie w Boguchwale pokonała 3-0 Widzew Łódź. Robert Dadok zdobył dla naszej drużyny dwa gole. Co najmniej do niedzielnego wieczoru "Stalówka" będzie liderem tabeli drugiej ligi.

Deszcz nie zepsuł murawy na IzoArenie i kibice mieli co oglądać. Po wszystkim cieszyli się ci ze Stalowej Woli, bo “Stalówka” jako pierwsza w sezonie ustrzeliła Widzew i strąciła go z fotela lidera.

- Satysfakcja tym większa, że wygraliśmy w bardzo dobrym stylu, a przy prowadzeniu 3-0 nadal atakowaliśmy i mogliśmy coś jeszcze strzelić - podkreślał Wojciech Fabianowski, II trener naszej ekipy.

Bohaterem meczu został Robert Dadok. 21-letni zawodnik po podaniu Tomasza Żylińskiego popisał się pięknym uderzeniem “nożycami” i w taki sposób w 62. minucie otworzył wynik. 10 minut później w roli asystenta wystąpił Michał Trąbka, a pan Robert dokończył dzieła.

Widzew, który marzy o powrocie na piłkarskie salony, miał się z pyszna, ale nie zamierzał jeszcze kapitulować. Jednak po 3 minutach łodzianie leżeli już na deskach. Trąbka idealnie ustawił celownik, przymierzył zza 16 metra i pozbawił rywali chęci do gry.

Po trzeciej bramce Widzew czekał już tylko na ostatni gwizdek sędziego. Stal miała trzy punktyw kieszeni, jednak wynalazku Adama Nawałki, czyli “niskiego pressingu”, nie zamierzała stosować. Grała do końca na poważnie.

Stalowcy działali w ofensywie, ale dobrze też było w tyłach. A nawet gdy zdarzyło się coś niedobrego, swoje robił Dorian Frątkczak. Bramkarz stalowowolan w pierwszej połowie wygrał bezpośredni pojedynek z Michalskim. W tej samej części bliski otworzenia wyniku był Michał Kitliński, który uderzając w długi róg chybił minimalnie.

Wracając do Dadoka. Ma na koncie już 3 gole.

- Bardzo zdolny chłopak. Jeśli będzie nadal tak grał, strzelał takie gole, to długo u nas nie pobędzie - uśmiechał się drugi szkoleniowiec Stali. Raczej wie co mówi, bo sam był znakomitym bombardierem.

Stal Stalowa Wola - Widzew Łódź 3:0 (0:0)