Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Woda źródlana „Rymanów Zdrój” w szklanych butelkach

[email protected]
Woda źródlana „Rymanów Zdrój” w szklanych butelkachWoda źródlana gazowana i niegazowana „Rymanów Zdrój” jest rozlewana do szklanych butelek jednorazowych, zakręcanych, o poj. 0,33 l.
Woda źródlana „Rymanów Zdrój” w szklanych butelkachWoda źródlana gazowana i niegazowana „Rymanów Zdrój” jest rozlewana do szklanych butelek jednorazowych, zakręcanych, o poj. 0,33 l. Krzysztof Kapica
Uzdrowisko Rymanów SA zgłosiło do naszego konkursu Wodę źródlaną gazowaną i niegazowaną „Rymanów Zdrój”.

Mieszkańcy naszego regionu wiedzą, że prawdziwym skarbem Rymanowa- Zdroju są naturalne źródła wód leczniczych.

Dla niemowląt, matek i osób na diecie niskosodowej
- „Rymanów Zdrój” jest to woda źródlana, niskozmineralizowana, pochodząca z terenów objętych programem Natura 2000. „Rymanów Zdrój” jest wodą wodorowęglanowo-wapniowo-magnezową – tłumaczy Zbigniew Czubaj, kierownik marketingu Uzdrowiska Rymanów SA. – Charakteryzuje się ona tym, że zawiera znikomą ilość sodu, w związku z czym jest wodą polecaną dla osób na diecie niskosodowej.
Woda źródlana gazowana i niegazowana „Rymanów Zdrój” jest nalewana do szklanych butelek jednorazowych, zakręcanych o pojemności 0,33 l. - „Rymanów Zdrój” to woda o doskonałych walorach smakowych i fizykochemicznych. W 2012 roku nasza woda uzyskała pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, jako woda odpowiednia do przygotowywania żywności dla niemowląt. Woda stosowana w żywieniu niemowląt i dzieci musi mieć odpowiednią jakość, czyli stały skład oraz charakteryzować się wysoką czystością mikrobiologiczną – zapewnia Z. Czubaj.
- Dodatkowo w zaleceniach żywieniowych dla kobiet w ciąży i karmiących piersią zwraca się uwagę nie tylko na wartość odżywczą diety, ale także na ilość i jakość spożywanych płynów. Odpowiednia ilość płynów to około 2 litry dziennie – przypomina kierownik marketingu uzdrowiska.
Jak część Czytelników wie, pragnienie najlepiej gasić wodą mineralną lub źródlaną o niskim stopniu mineralizacji, niskosodową. - Wspomniane wcześniej zalecenia sporządzania posiłków dla niemowląt, i mam, spełnia bez wątpienia, właśnie niskosodowa woda źródlana „Rymanów Zdrój” – dodaje Zbigniew Czubaj.

Źródlana z ujęcia „Hubin”
Woda źródlana „Rymanów Zdrój” w butelkach bezzwrotnych dostępna jest na terenie woj. podkarpackiego. A skąd jest ona czerpana?
- Ciągłe podążanie za potrzebami rynkowymi wymusiło na naszym Zakładzie Produkcji Wód poszukiwanie nowych źródeł o niższej mineralizacji i składnikach, które zalecane są przez specjalistów od żywienia. Dlatego w roku 2006 rozpoczęliśmy nalewanie wody źródlanej z ujęcia „Hubin”, znajdującego się u podnóża góry „Dział”, jako wody źródlanej gazowanej i niegazowanej „Rymanów Zdrój” do butelek typu PET 1,5 l – odpowiada szef marketingu.
Dla hoteli i restauracji
- Wzrost sprzedaży spowodował, że rozlewamy ją do butelek 0,33 litra. Nastąpiło to z inicjatywy Pawła Szczygła, prezesa zarządu Uzdrowiska Rymanów SA, nalewany ją do butelek jednorazowych, szklanych jako wodę gazowaną i niegazowaną – tłumaczy Zbigniew Czubaj.
Zarząd uzdrowiska, znając znakomite właściwości tej wody źródlanej, liczy, że stanie się ona jeszcze bardziej popularna. Spółka podejmuje też aktywne działania. Woda „Rymanów Zdrój” w szklanych butelkach trafiła przede wszystkim do hoteli i restauracji, ale również do gabinetów i sal konferencyjnych przedsiębiorstw i instytucji państwowych w pierwszej kolejności na terenie woj. podkarpackiego.
Odbiorcami wody rozlewanej do butelek PET 0,5 l są też zakłady pracy z terenu woj. małopolskiego.

Wody znane od lat
Rymanowskie źródła są znane od dziesiątków lat w kraju i daleko poza jego granicami. Dlatego szczególnie latem do wód Rymanowa-Zdroju przyjeżdżają kuracjusze i turyści praktycznie z całej Polski i coraz częściej goście zagraniczni. Wszyscy mogą delektować się wodami leczniczymi, które oferowane są pensjonariuszom i turystom, m.in. w stylowej pijalni wód mineralnych.
Natomiast zalety rymanowskich wód ceniono już w XIX wieku na tyle, że w 1883 r. rozlewano je w stosunkowo niewielkiej ilości z inicjatywy pierwszego właściciela uzdrowiska, hrabiego Stanisława Potockiego. Napełnianie odbywało się ręczne, w pijalni, bezpośrednio ze źródeł „Tytus”; „Klaudia” i „Celestyna”. Dziś wody rozlewane są na nieporównywalnie wydajniejszych urządzeniach w Zakładzie Produkcji Wód Uzdrowiska Rymanów SA.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24