Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Wojciech Bakun: MPEC poinformował o usunięciu awarii sieci ciepła systemowego

OPRAC.:
Łukasz Solski
Łukasz Solski
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne Archiwum Polska Press
W poniedziałek ok. godz. 21 w okolicach ul. Focha i Kadłubka nastąpiła poważna awaria magistrali sieci ciepłowniczej doprowadzającej ciepło do znacznej części budynków ogrzewanych ciepłem systemowym, zarówno w lewobrzeżnej, jak i prawobrzeżnej części Przemyśla.

Prawobrzeżna część miasta zasilana jest w 80 proc., w niektórych miejscach ręcznego włączenia wymagają poszczególne węzły. Pracownicy MPEC pracują, aby jak najszybciej je uruchomić co spowoduje zasilanie tej części w 100 proc. Napełniana jest magistrala dn500, która zasila największe osiedla lewobrzeżnej części miasta. Na niektórych osiedlach (Glazera, Wieniawskiego, Warneńczyka, Kmiecie) ciepło już zostało przywrócone. Na osiedla wyżej położone ciepło powinno wrócić do godz. 11. W pełni przywrócone (w pierwszej kolejności) zostało zasilanie osiedla przy ul. Monte Cassino i do szpitala.

- Odcięte od zasilania są bloki przy ulicy 22-go Stycznia i Focha (oraz okolice) gdzie wystąpiła awaria. Ekipy MPEC pracują aby usunąć awarię jak najszybciej! Czekamy na informację od dyrektorów szkół, ale na chwilę obecną zakładamy, że szkoły będą pracowały normalnie. W poszczególnych przypadkach zajęcia decyzją dyrektora mogą zostać skrócone! Po otrzymaniu informacji z jednostek umieścimy stosowny komunikat. Basen w dniu dzisiejszym będzie zamknięty gdyż jest w rejonie awarii, przy węźle który został wyłączony z obiegu - informuje we wtorek prezydent Bakun.

Obecnie trwa lokalizowanie miejsca awarii.

Z uwagi na fakt, że do czasu usunięcia awarii zasilanie znacznej części budynków odbywa się przy pomocy „bypassów ciepłowniczych”, czyli pierścieni ciepłowniczych o mniejszej średnicy i przepustowości niż sieci magistralne, do części obiektów docierało będzie ciepło o nieco obniżonych parametrach.

Aktualizacja, godz. 12:55

- Na chwilę obecną zasilanie przywrócone jest do wszystkich obiektów oświatowych poza przedszkolem nr 7 znajdującym się przy ulicy 22-go stycznia! Funkcjonuje tam jednak ogrzewanie elektryczne, więc zapewnione są odpowiednie warunki dla dzieci korzystających z tego przedszkola. W przypadku dwóch szkół podstawowych tj SP 4 i SP 11 wymagane jest ręczne uruchomienie węzła, co niedługo zostanie zrealizowane przez służby MPEC - informuje prezydent Bakun.

Basen w godzinach popołudniowych będzie funkcjonował bez zmian, podobnie jak hala sportowa. Służby MPEC w dalszym ciągu pracują nad usunięciem awarii i przywróceniem zasilania budynkom przy ul. 22-go Stycznia i ul. Focha.

Aktualizacja, godz. 16:08

Awaria sieci ciepłowniczej w Przemyślu opanowana w 100 proc. MPEC poinformował o usunięciu problemów.

- Napełniana jest magistrala zapewniająca ciepło mieszkańcom ulic Focha, 22-go Stycznia, Borelowskiego i przyległych. Do godziny kaloryfery powinny być już gorące - mówi prezydent Przemyśla.

Dostarczanie ciepła do budynków przy ul. Równej 1 i 2 zostanie wznowione dzisiaj w późnych godzinach wieczornych.

Jak się okazało, awaria miała miejsce w obrębie ulicy W. Kadłubka, na przyłączu ciepłowniczym wysokoparametrowym DN 80 (na łączeniu płyt), doprowadzającym ciepło z magistrali ciepłowniczej do węzłów cieplnych przy ul. Równej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24