Wychowanek Gryfu Sanok został mistrzem Polski. Wyrwał i podrzucił blisko 350 kilogramów

Patryk Sawulski pewnie pokonał konkurencję w Ciechanowie
Patryk Sawulski pewnie pokonał konkurencję w Ciechanowie gryf sanok/fb
Patryk Sawulski, wychowanek MSS Gryf Sanok, startujący obecnie w barwach PC Górnik Polkowice, został mistrzem Polski w kategorii do 96 kg.

Mistrzostwa Polski Elite odbyły się tym razem w Ciechanowie. Klub z Sanoka nie wystawił do rywalizacji żadnego zawodnika. Kontuzja wyeliminowała w udziału w zawodach Macieja Sachajdaka (kategoria do 81 kg).

Startował za to Patryk Sawulski (96 kg), który na ciechanowskim pomoście spisał się bardzo dobrze. W rwaniu uzyskał 155 kg, a w podrzucie 188 kg. W rwaniu podszedł także do 160, a w podrzucie do 195 kilogramów, ale obie próby zakończyły się bez powodzenia. Wynik 343 kg dał jednak Patrykowi bezapelacyjnie złoty medal. Na dokładkę atleta z Sanoka został także sklasyfikowany na 4. miejscu według punktacji Sinclair całych zawodów.