Wychowanek Ósemki Rzeszów tym razem poza podium MP. Medale wychowanki Pino Dębica

Tomasz Kapłan ma w dorobku worek medali MP, ME, ale młodzież napiera i tym razem w Kielcach na podium nie stanął pzbil.pl
Tomasz Kapłan, wychowanek Ósemki Rzeszów, obecnie zawodnik Nosanu Kielce, zajął 5. miejsce w odmianie 9-bil podczas Mistrzostw Polski w Bilard 2023. Dwa medale w zawodach zdobyła Monika Ząbek, wychowanka Pino Dębica.

W turnieju, który tradycyjnie odbył się w Kielcach (Hotel Binkowski) niespełna 40-letni Tomasz startował w trzech odmianach. W „dziewiątkę” od medalu dzieliło go jedno zwycięstwo, ale w ćwierćfinale uległ 7:9 Danielowi Maciołowi (DaSo Team Dekada Sosnowiec), który na koniec zdobył złoty medal (wygrał też ranking).

W odmianie 8-bil były zawodnik Ósemki uplasował się na 9. pozycji. W meczu o ćwierćfinał przegrał 3:8 Z Wojciechem Szewczykiem, klubowym kolegą Macioła. Mistrzem Polski został Wiktor Zieliński (inmarketing Hades Poznań).

W odmianie 10-bil Tomaszowi poszło najsłabiej – zakończył zmagania na 17. miejscu. Rywalizację zakończył na meczu z 19-letnim Szymonem Kuralem. Bilardzista z Krakowa w rubryce „bilardowy idol” wpisuje nazwisko Kapłan (rzeszowianin ma na koncie 15 tytułów MP, medale mistrzostw Europy), ale przy stole sentymentów nie było – nastolatek wygrał z rutynowanym przeciwnikiem 7:3. Złoty medal zdobył Sebastian Batkowski, klubowy kolega Tomka.

W rywalizacji kobiet wicemistrzynią Polski w odmianie 10-bil została Monika Ząbek (Baribal Lublin). Wychowanka Pino Dębica w finale przegrała 2:5 z Oliwią Zalewską (Akademia Bilardowa II Rokietnica). W odmianie 8-bil Monika stanęła na najniższym stopniu podium (1:5 w półfinale z Zalewską). Mistrzynią została Katarzyna Wesołowska (Nosan).

W „dziewiątkę” Monika zajęła 5. miejsce. W ćwierćfinale przegrała 2:6 z Bogną Świtałą (Green Club II Gdańsk), która później zdobyła złoto.