Wychowanek Sokoła Łańcut w wieku 17 lat został po raz trzeci mistrzem Polski. Tym razem w barwach Asseco Gdynia

Mateusz Kaszowski zdobył swój kolejny tytuł mistrza w kategorii młodzieżowej.
Mateusz Kaszowski zdobył swój kolejny tytuł mistrza w kategorii młodzieżowej. Krzysztof Kapica
Mateusz Kaszowski, które pierwsze koszykarskie kroki stawiał w Sokole Łańcut, jest od kilku dni mistrzem Polski w kategorii Under’20. Został nim jako koszykarz Asseco Gdynia.

W finale radomskiego turnieju podopieczni Milosa Mitrovicia pokonali WKK Wrocław 79:61. Ciekawostką jest, że poprzednie sezony, jako uczeń gimnazjum, Mateusz spędził we wrocławskiej drużynie i zdobywał z nią złote medale w kategoriach Under’14 i Under’16.

Wtedy syn Dariusza Kaszowskiego, trenera Sokoła, był wyróżniany tytułami MVP turniejów. W Asseco ma na to czas - jest z rocznika 2001 i liczył zwykle o 3 lata mniej od większości koszykarzy grających w zawodach. W meczu o tytuł Mateusz spędził na boisku nieco ponad 11 minut i zdobył 9 punktów.

3 miejsce w MP zajął Exact Systems Śląsk Wrocław (87:71 z Rosą Radom).