Wychowankowie Grunwaldu Budziwój i Stali Rzeszów zdobyli gole na młodzieżowym EURO

Paweł Miś
Paweł Miś
Mateusz Skoczylas (po lewej) oraz Szymon Kądziołka (po prawej) zdobyli bramki dla reprezentacji Polski podczas pierwszego meczu na EURO U-17. Łączy nas piłka
Mateusz Skoczylas i Szymon Kądziołka zdobyli bramki dla reprezentacji Polski podczas pierwszego meczu grupowego na młodzieżowych mistrzostwach Europy U-17. Podopieczni trenera Marcina Włodarskiego pokonali Irlandię 5:1 (2:1).

16-letni Mateusz Skoczylas swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w szkółce Grunwaldu Budziwój, a następnie w drużynach młodzieżowych Stali Rzeszów. Od sezonu 2019/20 jest zawodnikiem Zagłębia Lubin. W meczu z Irlandią dwukrotnie trafił do siatki rywala. W 13. minucie płaskim strzałem doprowadził do wyrównania, a na początku drugiej odsłony podwyższył prowadzenie naszego zespołu. W 64. minucie na placu gry pojawił się Szymon Kądziołka ze Stali Rzeszów i dwie minuty później efektowym uderzeniem wpisał się na listę strzelców ustalając wynik spotkania.

W podstawowym składzie reprezentacji Polski zagrali pełniący rolę kapitana, Krzysztof Kolanko (wychowanek Akademii Piłkarskiej Beniaminek Krosno) oraz Filip Rejczyk (wychowanek DAP Lider Trześń), który zanotował asystę przy drugim golu naszej reprezentacji.

W kolejnym meczu fazy grupowej Polska zagra z gospodarzami turnieju - Węgrami (sobota, 20 maja - godzina 20:00).

Polska - Irlandia 5:1 (2:1)

Bramki: 0:1 Ikechukwu Orazi 5, 1:1 Mateusz Skoczylas 13, 2:1 Dominik Szala 44, 3:1 Mateusz Skoczylas 49, 4:1 Karol Borys 55, 5:1 Szymon Kądziołka 66.

Polska: Piekutowski - Szala, Orlikowski, Krzyżanowski (71 Gurgul ż) - Brzyski, Rejczyk (71 Adamczyk) - Kolanko, Borys (64 Kądziołka), Wolski - Skoczylas (63 Mikołajewski), Tomczyk (55 Huras). Trener: Marcin Włodarski.