Wyniki: piłka nożna, klasa O Jarosław

wab
Wydawało się, że przemyski Czuwaj, aby zachować kontakt z czołówką, powalczy w Tuczempach i uzyska chociaż remis. Skończyło się na pogromie i ... wstydzie. W pojedynku zespołów z dna tabeli pomiędzy beniaminkami - Czarnymi Oleszyce i Wisłokiem Świętoniowa - zanotowano remis.

W Rokietnicy mecz został przerwany, bo drużyna z Sieniawy, niezadowolona z sędziowania, opuściła boisko.

CZARNI OLESZYCE - WISŁOK ŚWIĘTONIOWA 2-2 (2-1)
BRAMKI: Urban (5), Żuk (35) - S. Mirek (10), K. Mirek (70).

CZARNI: Świstak - Dawidowicz, Pytel, Szydłowski, Klojzy - Pracało, Jabłoński (46. Dworak), Kowal, Polak - Żuk, Urban.
WISŁOK: G. Pelc - M. Pelc, Piróg, Czernik (60. Sałkowski), Gurak - Dziedzic, Drzystek (31. M. Birek; 72. Bącal), T. Mirek, S. Mirek - K. Mirek, Hajnosz.

SĘDZIOWALI Mariusz Litwin oraz Piotr Rachwał i Andrzej Horodecki (Jarosław). ŻÓŁTE KARTKI: Szydłowski, Pracało, Dawidowicz - Drzystek, Piróg, Czernik, Hajnosz; CZERWONA: Piróg (65, druga żółta). WIDZÓW 100.

-Chcieliśmy wygrać i opuścić ostatnie miejsce w tabeli, ale się nie udało - ubolewa Kazimierz Knap, działacz Czarnych. - Wynik nas nie zadowala, bo mieliśmy wiele "setkowych" okazji, a Darek Żuk dwukrotnie trafił w poprzeczkę.
Miejscowi szybko objęli prowadzenie, lecz nie cieszyli się nim długo. Jednak nie załamali się wyrównaniem i do przerwy zdobyli drugiego gola. Mecz był zacięty także po przerwie. Gdy Czarni pozostali w "dziesiątkę", przyjezdni wykorzystali liczebną przewagę i po kontrze ponownie wyrównali. Gospodarze dążyli do zwycięstwa, ale nie osiągnęli celu, bo mieli kiepsko ustawione celowniki.
PIAST TUCZEMPY - CZUWAJ PRZEMYŚL 7-0 (2-0)
BRAMKI: Hajduk 4 (23, 65, 71, 76), Czub 2 (53, 70), Jabłoński (33).

PIAST: Góra - Szuflita - Jabłoński, Kud, Gilarski (75. Czapla) - Klymak, Piwowar (75. Stopyra), Czub, Kwaśny - Hajduk (88. Noga), M. Iwański (51. Walczak).
CZUWAJ: Sochacki - Smotrycki, Galanty, Kuźniarski, D. Turek (46. Baran) - Hanasko, Adamski, Kapłon, Gniatek (70. B. Turek) - Folwarski, Zając.

SĘDZIOWALI Jacek Marek oraz Witold Korzeń i Hubert Poczekajło (Radymno). ŻÓŁTE KARTKI: Kuźniarski, Folwarski, Kapłon. WIDZÓW 400 (ok. 80 z Przemyśla).

Przeżywający "trzecią młodość" 35 -letni Grzegorz Hajduk, wspomagany dzielnie przez kolegów ze swojej nowej drużyny, rozgromił przemyskich "harcerzyków". - Kiedy myśmy tak wysoko przegrali ostatnio? - "główkują" kibice i działacze Czuwaju, który jakoś nie może pozbierać się po degradacji z IV ligi. Co można napisać o meczu, który miał wybitnie jednostronny przebieg? - Czegoś takiego nie spodziewałem się po Czuwaju - ubolewa Marek Strawa, trener Piasta. - Już do przerwy mogło być 5-0, gdyby Grzesio Hajduk, Mirek Jabłoński i Łukasz Czub nie zmarnowali trzech "setek". O miernym poziomie Czuwaju świadczą takie fakty - zaledwie jeden strzał w światło bramki i dwa rzuty rożne.

POGOŃ MAŁKOWICE - GOLBALUX WIĄZOWNICA 1-2 (0-0)
BRAMKI: Strzałkowski (78) - P. Luft (50), Romanow (71).

POGOŃ: Mazur - Strzałkowski, Kolanek, Bogonos, Orłoś - M. Pelc, Wach (82. Kuśnierz), Biega, Jaroch - Rostecki, Lecyk (80. Kapłon).
GOLBALUX: Jankowski - K. Luft, W. Kłak, Florek (50. Romanow), Babiarz (80. Maciałek) - Kubas, Borodziej, Szumigraj, P. Luft - Gołąb (75. Kipczak), Bojarski.

SĘDZIOWAŁ Jacek Zygmunt (Jarosław). WIDZÓW 100.

Grze piłkarzy z Wiązownicy przyglądał się trener Jacek Mikłasz, który w tym tygodniu zostanie ich szkoleniowcem. Pokazali się oni z dobrej strony i wygrali na trudnym terenie, w ciężkich warunkach. O dużym pechu może mówić piłkarz Pogoni, Rafał Wach, który został uderzony mokrą piłką tak mocno, że ta złamała mu rękę. Dziś czeka go zabieg. Wszystkie trzy gole padły po błędach bramkarzy, którzy zamiast wybijać futbolówkę w pole próbowali ją łapać, co skończyło się nieszczęśliwie.
wab

POZOSTAŁE WYNIKI: Pogoń-Sokół Lubaczów - LKS Skołoszów 0-4 (0-2) samobójcza (5), K. Buczkowski (10), Samborski (39), G. Sobejko (60); Bizon Medyka - Syrenka-Babiś Roźwienica 0-4 (0-2) Błaszczyk (29), Kos (36), Wańkowicz (60), Olcha (82).