Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

.XIV Bieszczadzka Konferencja Naukowa w Polańczyku

Redakcja
.XIV Bieszczadzka Konferencja Naukowa w  PolańczykuFragment Polańczyka.
.XIV Bieszczadzka Konferencja Naukowa w PolańczykuFragment Polańczyka. Fot. Archiwum
5 i 6 bm. do Polańczyka zjadą wybitni specjaliści w dziedzinie ortopedii którzy wezmą udział w XIv Bieszczadzkiej Konferencji Naukowej - Chirurgia Kolana.

W tym roku uczestnicy konferencji będą mieli okazję wysłuchać wykładów wybitnych ortopedów, lekarzy specjalizujących się w urazach sportowych m.in. dr Stanisława Szymanika, który był dyrektorem medycznym mistrzostw świata w Falun 2015, prof. Jacka Kruczyńskiego, prof. Jarosława Fabisia, prof. Sławomira Sneli, prof. Juliana Dutki, prof. Jana Blachy czy w końcu dr Jürgena Eichhorna – specjalisty w urazach kolan, operującego wielu sławnych piłkarzy oraz dr Martina Pitcha ze Stolz Alpen w Austrii.

Zaburzeniom czynności stawu kolanowego ze szczególnym uwzględnieniem kontuzji sportowych poświęcona będzie czternasta już Bieszczadzka Konferencja Naukowa, która odbędzie się 5 i 6 lutego br. w Polańczyku. Skierowana głównie do lekarzy, dzięki obecności specjalistów, naukowców, wybitnych ortopedów, od lat jest miejscem prezentacji innowacyjnych rozwiązań, technik w diagnostyce i leczeniu różnych schorzeń układu kostnego.

Bieszczadzka Konferencja Naukowa od lat poświęcona jest zagadnieniom ortopedycznym

Organizatorzy dbają o to, aby tematyka była aktualna, aby dotykała bieżących problemów medycznych, rozważała kontrowersyjne zagadnienia, mierzyła się z nowościami oraz innowacjami z dziedziny zabiegów medycznych i nowych rozwiązań technicznych.

Potrzeba tegorocznego dyskursu dotyczącego urazów stawu kolanowego i metod ich leczenia wyniknęła z problemów pacjentów, z którymi lekarze stykają się na co dzień, a które często prowadzą do degradacji stawu kolanowego, co w rezultacie utrudnia, a nawet uniemożliwia chodzenie.

Jak tłumaczy dr n. med. Arkadiusz Bielecki, dyrektor Szpitala św. Rodziny w Rudnej Małej, a zarazem przewodniczący Komitetu Organizacyjnego konferencji, coraz więcej osób uprawia sport hobbystycznie lub amatorsko, narażając się wielokrotnie na kontuzje w obrębie stawu kolanowego. Z powodu przeciążeń dochodzi u nich do przewlekłych stanów zapalnych w obrębie kolana, które bardzo trudno się goją. Istnieje wiele nowych metod zabiegowych lub farmakologicznych leczenia tych urazów, stąd potrzeba dyskusji specjalistów na ten temat.

- Chcemy również przedyskutować bardzo aktualny temat, jakim jest rola czynników wzrostu i komórek macierzystych w leczeniu zarówno bólów przeciążeniowych w obrębie stawu kolanowego u sportowców, jak i rola tych komórek macierzystych i czynników wzrostu w chorobie zwyrodnieniowej – dodaje dr Bielecki.

 

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24