Żeglarze z Tarnobrzega zdobyli 5 pucharów na swoim akwenie [ZDJĘCIA]

Renata T-M
Zawodnicy Jacht Klubu Kotwica bezkonkurencyjni na swoim Jeziorze.
Zawodnicy Jacht Klubu Kotwica bezkonkurencyjni na swoim Jeziorze. Janusz Bobula
Żeglarze z Jacht Klubu Kotwica Tarnobrzeg w kolejnych w tym roku regatach zaprezentowali najwyższą formę

W miniony weekend 30-31 lipca odbyły się V Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia o Puchar Prezydenta Miasta Tarnobrzeg - jubileuszowe regaty w klasach Laser 4.7 oraz Optimist.

W regatach udział wzięło 57 zawodników z 7 klubów z całej Polski. Przez dwa dni regat udało się rozegrać 4 z 7 zaplanowanych wyścigów. Rewelacyjnie spisali się zawodnicy z Jacht Klubu Kotwica, którzy w tym sezonie prezentują wysoką formę, pozwalającą im na konkurowanie z najlepszymi klubami w kraju. Najlepsza obecnie zawodniczka z Podkarpacia, Lilly May Niezabitowska, w rankingu ogólnopolskim plasuje się na 9 pozycji, a w ostatni weekend wygrała wszystkie wyścigi w ramach regat, nie dając konkurencji szans. Trzecie miejsce open zajęła Aleksandra Bobula również z JK Kotwica.

W klasyfikacji dziewcząt Tarnobrzeg nie dał gościom szans - zawodniczki z Kotwicy zgarnęły całe podium: 1-miejsce Lilly May Niezabitowska, 2-miejsce Aleksandra Bobula, 3-miejsce Barbara Malarz.

W kategorii chłopców 1-miejsce Pietrzak Marcin WTW Warszawa, 2-miesce Gustaw Kwiek WTW Warszawa, 3-miejsce Wiktor Ciołkowski Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg.

W kategorii do lat 9 w kategorii dziewcząt wygrała Malina Pietrzak WTW Warszawa, 2-miejsce zajęła Maja Kwiek WTW Warszawa, 3-miejsce zajęła Zosia Michałeczko Jacht Klub Kotwica Tarnobrzeg. Tuż za podium w tej kategorii uplasowały się najmłodsze zawodniczki z Tarnobrzega: Blanka Bobula zajęła 4 miejsce, a 5-miejsce Jagoda Ogiegło.

W kategorii chłopców do lat 9: 1-miejsce zajął Igor Wierzbowski KŻ Horn Kraków, 2-miejsce zajął Michał „KORNIK” Skawiński WTW Warszawa, 3-miejsce zajął Bartek Wrzostek KZ Horn Kraków.

A już od piątku, w dniach 5-7 sierpnia na Jeziorze Tarnobrzeskim Jacht Klub Kotwica we współpracy z Podkarpacką Federacją Sportu organizuje Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w klasie Optimist gr. B do lat 13.