Zmarł dr Jan Hołówka z Przemyśla. Był onkologiem i wieloletnim prezesem Przemyskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka

Łukasz Solski
Łukasz Solski
19 kwietnia zmarł doktor Jan Hołówka z Przemyśla. Był doświadczonym onkologiem w Wojewódzkim Szpitalu w Przemyślu, który rozumiał, jak trudna jest walka z chorobą.

Jan Hołówka zarażał optymizmem i humorem, będąc wieloletnim prezesem Przemyskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka. Był przemyślaninem, który znał i szanował historię miasta, angażując się w wiele społecznych projektów.

Pan Jan był pracownikiem przemyskiego pogotowia ratunkowego, w którym rozpoczął swoją karierę zawodową, będąc sanitariuszem na początku lat 50,by po studiach powrócić już jako lekarz. W późniejszym okresie nawet sprawował obowiązki dyr. pogotowia.

- To ty wymyślałeś wszystkie te akcje i operacje, które dzisiaj są już kultowe i wpisały się w historię ruchu szwejkowskiego oraz naszego miasta. Byłeś inicjatorem Manewrów Szwejkowskich, Zaułka Dobrego Wojaka, figury siedzącego na skrzyni z amunicją na przemyskim Rynku najsłynniejszego żołnierza CK Armii - Józefa Szwejka i wielu, wielu innych. Z tobą przemierzaliśmy szlaki szwejkowskie po CK Monarchii, wzbudzając wszędzie zainteresowanie i tak potrzebny nam na co dzień uśmiech - napisał na Facebooku zarząd Przemyskiego Stowarzyszenia Przyjaciół Dobrego Wojaka Szwejka.

Jan Hołówka był organizatorem corocznego biegu w Przemyślu "Wyganiamy Raka".

Bieg "Wyganiamy Raka 2019" w Przemyślu. Zobacz zdjęcia [GALERIA]


ZOBACZ TEŻ: Gdzie na Podkarpaciu szukać pomocy medycznej w nagłych przypadkach?

Wideo

Dodaj ogłoszenie