Żużlowcy Stali Rzeszów na trzecim miejscu pod Wawelem

Marek Bluj
Początek kariery nowych żużlowców Stali Rzeszów zapowiada się obiecująco.
Początek kariery nowych żużlowców Stali Rzeszów zapowiada się obiecująco. Bartosz Frydrych
Żużlowcy Stali Rzeszów zajęli trzecie miejsce w zawodach drugiej rundy młodzieżowych drużynowych mistrzostw Polski, które odbyły się w Krakowie.

Wygrała ponownie Unia Tarnów przed miejscową Wandą. KSM Krosno zostało sklasyfikowane na czwartej pozycji. <

b>Barw rzeszowskiego klubu bronili Artur Cyło, który wygrał trzy biegi i zgromadził 10 pkt oraz Kamil Rak - 4 i Karol Machowski - 3 pkt. Punkty dla krośnian zdobywali Łukasz Kret (wypożyczony z PGE Marmy na MDMP) i Mateusz Wieczorek - po 6 oraz Grzegorz Bassara - 3. W ekipie Wandy startowali dwa inni zawodnicy PGE Marmy: Marco Gaschka - 6 oczek i Krystian Rempała - 3.

- Był to bardzo ładny występ naszych chłopaków. Wszyscy pokazali się z dobrej strony, robią postępy. Podobał się zwłaszcza Artur Cyło. Pierwszy wyścig w życiu w zwodach rangi mistrzowskiej wygrał w Krakowie Kamil Rak, bo Artur i Karol Machowski mieli już na koncie "trójki" - ocenił Janusz Dziobak, kierownik rzeszowskiej drużyny.

ROW Rybnik i Lubelski Węgiel KMŻ przyjechały do Krakowa w niepełnych składach (lublinianie z tego powodu nie zostali sklasyfikowani), dlatego niektóre wyścigi miały 3-osobową obsadę, a w czternastym jechali tylko dwaj zawodnicy.

Wyniki:

1. Unia Tarnów - 22: Borowicz 8 (3,3,2), Koza 7 (2,2,3,0), Mazur 7 (3,2,2); 2. Speedway Wanda Instal Kraków - 18: M. Wawrzyniak 9 (3,3,3,-), Gaschka 6 (1,2,3), K. Rempała 3 (1,1,1), Matura 0 (t,0,-); 3. ZKS Stal Rzeszów - 17: Cyło 10 (3,3,1,3), Rak 4 (0,3,1), Machowski 3 (2,1,0); 4. KSM Krosno - 15:Kret 6 (2,2,2), M. Wieczorek 6 (1,3,2), Bassara 3 (0,0,3,0); 5. ŻKS ROW Rybnik - 10: Woryna 8 (1,2,2,3), K. Wieczorek 2 (1,1,w), Dąbek ns; 6. Lubelski Węgiel KMŻ - 6: Bober 4 (1,0,1,2), Madej 2 (2,d,t), Łukaszewski ns.

W niedzielę 14 lipca w Krośnie rozegrana zostanie 3. runda MDMP (grupa 4). W zawodach wezmą udział gospodarze, Stal, Lubelski Węgiel KMŻ, Wanda, Unia i ROW Rybnik. Początek o godz.16; bilety: normalny - 10 zł ; ulgowy - 5 zł (wejście na program). 23 lipca ostatni turniej w tej grupie rozegrany zostanie w Rzeszowie.