Zwycięstwo i remis reprezentacji Podkarpackiego ZPN w ramach Pucharów Górskiego i Deyny

bell, inf. pras.
Tak walczyli piłkarze z rocznika 2009
Tak walczyli piłkarze z rocznika 2009 Konrad Kwolek
W ostatni wtorek w Kolbuszowej reprezentacja Podkarpackiego ZPN zmierzyła się ze swoimi rówieśnikami z Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Rywalizacja zakończyła się remisem i zwycięstwem drużyny Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Były to mecze 3. kolejki turnieju o Puchar im. Kazimierza Górskiego i Kazimierza Deyny piłkarzy z roczników 2009 i 2010.

W pierwszym meczu reprezentacja Podkarpackiego ZPN z rocznika 2010 pewnie pokonała swoich rówieśników 2:0 po golach Huberta Kostka oraz Oskara Żebrakowskiego. W drugim meczu spotkali się piłkarze z rocznika 2009. Tu rywalizacja była znacznie bardziej wyrównana. Po pierwszej połowie prowadzili goście po bramce Kajetana Feliksa. Reprezentacja Podkarpackiego ZPN wyrównała w końcówce meczu po golu Kacpra Cecuły. W ostatniej minucie szalę zwycięstwa na stronę Podkarpackiego ZPN mógł przechylić Oliwier Warzybok, ale piłka po jego strzale odbiła się od poprzeczki.

Wypowiedzi trenerów reprezentacji województwa Podkarpackiego po tych meczach:

Krzysztof Hus, trener reprezentacji Podkarpackiego ZPN z rocznika 2010:

Cieszę się z postawy naszych chłopców. Mieliśmy trochę problemów w poprzednim meczu z opolskim związkiem, jeżeli chodzi o narzucanie swojego stylu gry i utrzymywanie się przy piłce. Sporo pracowaliśmy, żeby te elementy poprawić i fajnie, że dzisiaj z czasem chłopcom udawało się to i przejmowali inicjatywę w tym meczu. Podejrzewam, że gdyby bramka wpadła trochę wcześniej, to wcześniej ten mecz byłby pod naszą kontrolą. Jak padła pierwsza bramka, to trochę się rozluźnili i utrzymywali się dłużej przy piłce. Cieszę się, że chłopaki zagrali dobrze, podejmowali ryzyko. Widzieliśmy Huberta Kostka po lewej stronie, który często wchodzi w pojedynki jeden na jeden i chcemy żeby był odważny

.

Dariusz Liana, trener reprezentacji Podkarpackiego ZPN z rocznika 2009:

Pozostaje trochę niesmak po tym meczu, bo mieliśmy cztery dobre sytuacje w pierwszej połowie do zdobycia bramki, podczas gdy przeciwnik miał jedną, którą wykorzystał i tak ustawił sobie mecz. A druga połowa? Dążyliśmy, szukaliśmy i zostaliśmy nagrodzeni w postaci gola na koniec meczu. Mogło być tych goli więcej, bo nasz zawodnik wyszedł sam na sam, trafił w poprzeczkę, mogliśmy zamknąć mecz, ale szanujmy i cieszmy się z tego punkt.

Puchar im. Kazimierza Górskiego – rocznik 2010

Podkarpacki ZPN – Małopolski ZPN 2:0 (0:0)

Bramki: Hubert Kostek 53, Oskar Żebrakowski 78.

Podkarpacki ZPN: Marcel Łoboda – Szymon Siekaniec, Mateusz Poczekajło, Filip Cyboroń, Damian Albrycht, Allan Mendryk, Hubert Kostek, Ksawery Lizak, Oskar Żebrakowski.
Z rezerwy wchodzili (zmiany lotne): Szymon Kazak, Franciszek Szyndak, Szymon Puchalski, Szymon Wal, Fabian Barnaś, Sebastian Cyran.
Trener: Krzysztof Hus.

Małopolski ZPN: Błażej Ślazyk – Michał Sobociński-Prokop, Władysław Kovalski, Krystian Wcisło, Michał Kokoszka, Igor Szwajdych, Tymoteusz Leśniak, Tymon Wąchocki, Bartosz Przybyłko.
Z rezerwy wchodzili (zmiany lotne): Filip Kwiecień, Szymon Cieżak, Szymon Koładka, Iwo Cudek, Witold Mrożek, Szymon Żelazko, Kryspin Lorek, Mateusz Pulchny.
Sędziowali: Arkadiusz Tomasiewicz oraz Paweł Kantor i Jakub Dzwoniarek (Dębica).

Puchar im. Kazimierza Deyny – rocznik 2009

Podkarpacki ZPN – Małopolski ZPN 1:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Kajetan Feliks 24, 1:1 Kacper Cecuła 88.

Podkarpacki ZPN: Dawid Scilanga – Nikodem Szady, Wiktor Buba, Kacper Cecuła, Mateusz Kawęcki, Antoni Kobosz, Oliwier Warzybok, Bartosz Okólski, Miłosz Kubal, Marcin Modras.

Z rezerwy wchodzili: Rafał Kilian, Jakub Chrapusta, Arkadiusz Nowak, Natan Kulig, Maksymilian Janiec, Norbert Dolata, Emilian Ziobroń.
Trener: Dariusz Liana.

Małopolski ZPN: Mateusz Porębski – Filip Śpiewak, Jakub Idziak, Daniel Zdeb, Bartosz Wajda, Filip Izworski, Michał Janiczak, Dawid Tracz, Mikołaj Opyd, Kajetan Feliks, Filip Puchała
Z rezerwy wchodzili: Kuba Bochniarz, Szymon Mendalski, Przemysław Gołąb, Bartłomiej Zdzieszek, Alan Bąk, Samuel Palenik.
Trener: Bartosz Bąk.
Sędziowali: Paweł Kantor, Jakub Dzwoniarek, Arkadiusz Tomasiewicz (Dębica).

Po trzech seriach Podkarpacki ZPN jest liderem wśród zespołów z rocznika 2010 z 7 punktami. Reprezentacja Podkarpackiego ZPN z rocznika 2009 ma do tej pory jedno zwycięstwo, jedną porażkę i remis, co daje jej 3. miejsce w grupie.