1 liga koszykarzy. Zwycięstwa Miasta Szkła Krosno i Rawlplug Sokoła Łańcut [RELACJE, ZDJĘCIA]

SEC
Miast Szkła Krosno pokonało Znicza Basket Pruszków
Miast Szkła Krosno pokonało Znicza Basket Pruszków Jakub Czech
Tym razem z wygranych cieszyły się zarówno ekipy Miasta Szkła Krosno oraz Rawlplug Sokoła Łańcut.

Miasto Szkła Krosno - Znicz Basket Pruszków 79:70

Kwarty: 15:17, 24:22, 19:13, 21:18.

Miasto Szkła: Ciesielski 10 (2x3), Vaulet 16 (3x3), Śpica 5 (1x3), Rompa 5 (1x3), J. Jasiński 18 (3x3) oraz Zaguła 3 (1x3), Oczkowicz 10 (1x3), Krzywdziński 3, Sobiech 6, Dawdo 3. Trener Radosław Soja.

Znicz: Sowa 0, Walczak 7, Suliński 22 (6x3), Bodych 24 (1x3), Uberma 5 (1x3) oraz Adamczyk 10, Czosnowski 0. Trener Michał Spychała.

Widzów 300.

Przed tygodniem krośnianie gonili wynik i w końcówce doszli Starogard na 3 punkty, a tym razem Znicz odrabiał skutecznie straty, zbliżając się na ostatnie kilkadziesiąt sekund na zaledwie 4 punkty (74:70 dla Krosna). Goście uczynili to oczywiście za sprawą dwóch najskuteczniejszych zawodników: Adriana Sulińskiego i Łukasza Bodycha.

– Robiliśmy co w naszej mocy, żeby zatrzymać obydwu snajperów. Czyniliśmy to nawet na pograniczu faulu, dosłownie przyklejając się do przeciwnika. Niestety rywale byli w wyśmienitej formie i trafiali z każdej niemal pozycji

– podsumował walkę Paweł Śpica, zawodnik Miasta Szkła.

PGE Turów Zgorzelec - Rawlplug Sokół Łańcut 77:101

Kwarty: 24:24, 11:25, 22:33, 20:19.

Turów: Maciejak 4 (1x3), Heliński 15 (4x3), Bochno 21 (4x3), Fudziak 25, Stępień 12 (2x3) oraz Wojtuś 0, Morawski 0. Trener Wojciech Szawarski.

Sokół: Szczypiński 13 (3x3), M. Bręk 17 (1x3), Wrona 10, W. Pisarczyk 11, Lis 6 (1x3) oraz Kulikowski 4, Barciński 4, Struski 22 (5x3), Czerwonka 14 (4x3). Trener Dariusz Kaszowski.

Widzów 300.

Jedynie pierwsza kwarta należała do wyrównanych. W drugiej i trzeciej goście z Łańcuta uzyskali zdecydowaną przewagę, punktując przeciwnika raz za razem. A że czynili to skutecznie z dystansu, przewaga podopiecznych Dariusza Kaszowskiego rosła z minuty na minutę. Dość powiedzieć, że przyjezdni aż 15-krotnie trafiali za 3, zapewniając sobie zwycięstwo po 3 kwarcie. Wśród miejscowych punktowała jedynie pierwsza piątka, i choć swoją postawą imponowała, to niewiele wskórała w konfrontacji z mocniejszym po prostu Sokołem.