1 liga piłkarzy ręcznych. Czuwaj Przemyśl zagrał koncertowo w II połowie i rozbił KSSPR Końskie

Łukasz Solski
Czuwaj Przemyśl do przerwy przegrywał z KSSPR Końskie, ale po zmianie stron nie dał rywlom szans.

Po pięciu minutach meczu z Końskimi było 5:1 dla gości. To jednak nie zdeprymowało miejscowych i w 12. minucie Tomasz Kulka doprowadził do remisu 6:6. W kolejnych minutach kibice oglądali wyrównanie spotkanie bramka za bramkę (15. min 7:7, 20. min 10:10, 28. min 12:13).

- Mecz rozpoczęliśmy nieskoncentrowani. Kilka skutecznych i szybkich kontrataków spowodowało, że doszliśmy przeciwnika. Bezmyślne straty spowodowały, że pierwsza połowę zakończyliśmy dwubramkową stratą - mówił po meczu Kulka. - Po ostrej rozmowie w szatni, na drugą połowę wyszliśmy bardzo zdeterminowani.

W przemyskiej hali sportowej wydarzyło coś rzadko spotykanego. Przez trzynaście minut drugiej połowy, ekipa gości nie zdobyła bramki! Na boisku rządził tylko Czuwaj, a w bramce świetnie interweniował Adrian Szczepaniec.

Zrobiło się 24:15 dla zespołu Piotra Kroczka. W 44. minucie KSSPR zdobył pierwszą bramkę w tej części meczu. Najwyższe prowadzenie Czuwaju było w 57. minucie, kiedy mocnym rzutem popisał się Mateusz Nowak. Na tablicy widniał wynik 35:20. Goście byli już w stanie nazwiązać walki z wiceliderem ligi.

Do końca sezonu pozostały do rozegrania cztery kolejki. 6 kwietnia o godz. 18 „harcerze” zagrają na wyjeździe z KPR Legionowo.

SRS Czuwaj Przemyśl - KSSPR Końskie 38:24 (13:15)

Czuwaj: Szczepaniec - Biernat 3, Stołowski 5, Kubik 0, Bajwoluk 3, M. Nowak 7, A. Nowak 2 (1 k.), Kroczek 3, Kulka 10 (2 k.), Maciej Kubisztal 3 (1 k.), Michał Kubisztal 2. Trener Piotr Kroczek.

KSSPR: Witkowski, Wnuk, Szot - P. Napierała 0, Wolski 11, Fidor 2, Sękowski 0, Woźniak 2, Matyjasik 2, T. Napierała 4 (4 k.), Pacak 0, Gasin 3. Trener Robert Napierała.

Sędziowali Czochra i Szpinda (Zamość). Kary: 10. min - 10. min. Czerwona kartka: Matyjasik (29 - faul).

Widzów 250.

POZOSTAŁE WYNIKI: SPR ROKiS Radzymin - AZS AWF Biała Podlaska 21:44 (8:20), AZS UW Warszawa - KSZO Odlewnia Ostrowiec Św. 35:28 (14:14), KS Uniwersytet Radom - Orlen Wisła II Płock 27:26 (12:15), MKS Padwa Zamość - SPR PWSZ Tarnów 24:24 (11:15, d. 4:5), MTS Chrzanów - KPR Legionowo 26:26 (9:10, d. 9:10).