1 liga siatkarek. Historyczna przegrana Karpat Krosno z ekipą LOS-u Nowy Dwór Mazowiecki

Tomasz Paryś
Ireneusz Sieniawski
W ramach 5. kolejki I ligi kobiet do Krosna zawitała drużyna z Nowego Dworu Mazowieckiego. Jak podkreślał trener rywali, LOS nie wygrał jeszcze meczu w krośnieńskiej hali i tym razem udało się przełamać złą passę.

Pierwszy set krośnianki rozpoczęły od mocnego uderzenia przy trudnej zagrywce Amelii Bogdanowicz (4:0). Trener rywalek poprosił o czas, po którym jego podopieczne przejęły inicjatywę (5:8). Skuteczne bloki nowodworzanek nie pozwalały Karpatkom na skuteczne ataki. Przy stanie 6:10 na parkiet weszła młoda atakująca Nadia Sikora, zmieniając Julię Bartczak. Rozpędzone siatkarki LOS-u bardzo szybko zakończyły pierwszy set, wygrywając go do szesnastu.

Kolejne dwa sety były bardzo wyrównane, a końcowy wynik meczu nie odzwierciedla tego, co działo się w drugim i trzecim secie. Karpatki zbudowały sobie kilkupunktową przewagę (9:6), ale skuteczne ataki i dobra gra w obronie zbliżyły przyjezdne na dystans jednego punktu. Karpatki dzielnie walczyły i kolejny raz odskoczyły od rywalek (14:11). Niestety bardzo szybko straciły przewagę. Do stanu 20:20 siatkarki grały punkt za punkt. W końcowej części seta to drużyna z Nowego Dworu Mazowieckiego zbudowała sobie przewagę, której nie oddała do końca partii.

Na widowisko, które siatkarki obu zespołów zafundowały w trzeciej odsłonie, kibice zgromadzeni w hali, zarówno z Krosna jak i Nowego Dworu Mazowieckiego, nie mogli narzekać. Zmiany w składzie dokonał trener Legień, na rozegraniu Amelia Bogdanowicz została zamieniona przez Karolinę Legień, natomiast na środku za Małgorzatę Kuczyńską weszła Patrycja Jakubowska. Set był bardzo wyrównany, ale jego końcowy wynik ponownie został rozstrzygnięty na korzyść drużyny gości.

- Jesteśmy zawiedzione wynikiem i tym, że się nie udało wygrać. Będziemy się starać, aby wygrywać kolejne mecze i wskoczyć kilka miejsc do góry w tabeli ligowej – mówiła po meczu rozgrywająca krośnieńskiego zespołu, Amelia Bogdanowicz

Karpatki okazję do rehabilitacji będą miały w najbliższą sobotę (4 listopada) w Krośnie, podczas meczu z Płomieniem Sosnowiec.

Karpaty-PANS Krosno – Eco Harpoon LOS Nowy Dwór Mazowiecki 0:3

Sety: 16:25, 22:25, 26:28

Karpaty: Bogdanowicz, Szczelokowa, Hochołowska, Kuczyńska, Bartczak, Jankowska - Dąbrowska (libero) oraz Legień, Klisiak, Sikora, Jakubowska, Majerska, Wosiewicz (libero). Trener Rafał Legień.

POZOSTAŁE WYNIKI: Legionovia Legionowo - Wieżyca 2011 Stężyca 1:3 (25:19, 16:25, 20:25, 20:25), Płomień Sosnowiec - Sokół Mogilno 0:3 (21:25, 20:25, 14:25), SMS Szczyrk - MKS Imielin 3:0 (25:20, 25:22, 25:18), Solna Wieliczka - Energetyk Poznań 1:3 (19:25, 23:25, 25:23, 25:27), BAS Białystok - KS Piła 3:2 (18:25, 25:20, 20:25, 25:17, 15:8). Nike Węgrów - San-Pajda Jarosław 2:3 rozegrano awansem 13 października.