1 liga siatkarek: Zacięte derby San-Pajdy Jarosław ze Stalą Mielec. Karpaty Krosno poległy w starciu z liderem

Mielczanki wygrały w hali w Jarosławiu.
Mielczanki wygrały w hali w Jarosławiu. Stal Mielec
Po zaciętym pięciosetowym meczu ITA Tools Stal Mielec pokonała San-Pajdę Jarosław w meczu 15. kolejki 1 ligi siatkarek. Lider tabeli PWSZ Tarnów gładko pokonał Karpaty Krosno.

Pojedynek jarosławsko-mielecki był jednym z hitów środowej kolejki. W tabeli oba zespoły dzieli kilka miejsc, ale pojedynek dwóch zespołów z Podkarpacia zawsze budzą dodatkowe emocje.

Już pierwsza partia zaostrzyła apetyt kibiców na emocje. Set był bardzo zacięty i dopiero w końcówce mielczanki przypieczętowały wygraną. Dwie kolejne partie były znacznie bardziej jednostronne, ale dominował raz jeden, a raz drugi zespół. San-Pajda szybko wyrównał, ale zaraz potem to Stal była górą. Sporo emocji było w czwartej odsłonie. W połowie seta niewielką przewagę miały przyjezdne, ale mające nóż na gardle gospodynie poderwały się i doprowadziły do tie-breaka, choć bez nerwów się nie obyło, bo mielczanki obroniły dwa setbole i były bliskie gry na przewagi. W odpowiednim czasie zareagował jednak trener Piotr Pajda. Poprosił o przerwę, po której serwis zepsuła jedna z mielczanek.

Przyjezdne mocno zaczęły tie-breaka (0:3, 2:7). Znów pomógł czas dla miejscowych, który przerwał serię mielczanek i rozpoczął pogoń jarosławianek. "Biszkopty" doprowadziły do remisu po 11, a potem były nawet na prowadzeniu 13:12, po autowym ataku Rozalii Hnatyszyn, ale to Stal cieszyła się na końcu z wygranej.

Trzeci z zespołów z naszego regionu, Karpaty Krosno po jednostronnym meczu uległy liderowi tabeli GA Roleski PWSZ Tarnów.