1 liga siatkarek. Krośnianki nie złożyły broni w walce o utrzymanie. SMS Szczyrk pokonany

Tomasz Paryś
Karpaty Krosno
Karpaty Krosno drugi raz w sezonie pokonały rywalki ze Szczyrku przedłużając tym samym swoje szanse na utrzymanie ligowego bytu.

Z wysokiego „c” rozpoczęły mecz młode siatkarki z powiatu bielskiego (0:4) i mogłoby się wydawać, że Karpatki nie podołają uczennicom. Zawodniczki Szymona Czekaja bardzo szybko doprowadziły jednak do remisu (6:6). Do stanu 14:14 obie drużyny wymieniały się punktami. O pierwszy czas poprosił trener gospodyń, gdy na tablicy wyników pokazał się wynik 14:16. Rozmowa z zawodniczkami nie przyniosła oczekiwanego efektu. Przyjezdne pewnie kroczyły po zwycięstwo w pierwszym secie, który wygrały do 21 i jak się później okazało było to ich jedyna zwycięska partia w meczu.

W drugiej odsłonie role odwróciły się. Karpatki od początku miały kilkupunktową przewagę do stanu 9:8. Po czasie dla krośnieńskiej drużyny, do głosu zaczęły dochodzić zawodniczki ze Śląska (10:12; 11:13). Gospodynie doprowadziły do remisu (13:13) i następnie odskoczyły na dwa punkty (17:15; 19:17; 20:18). W końcowej fazie Karpaty powiększyły swoją przewagę i zakończyły set z czteropunktową przewagą.

Trzeci i czwarty akt sobotniego meczu w hali w Krośnie należał do broniącej się przed spadkiem drużyny z Podkarpacia. Obydwa te sety zawodniczki ze „szklanego teamu” miały już pod swoją kontrolą. Trener gości próbował dokonywać zmian w swojej drużynie, ale nie miał zbyt wielu zawodniczek w „kwadracie”. Drugi set zakończył się wynikiem 25:23, natomiast w ostatniej partii Karpatki pozwoliły swoim rywalkom na zdobycie zaledwie 16 punktów.

Najlepszą zawodniczką meczu została wybrana Małgorzata Kuczyńska. Szklaną statuetkę odebrała z rąk Marcina Niepokoja, przedstawiciela działaczy krośnieńskiej siatkówki i zarazem Radnego Miasta Krosna.

- Wiedziałyśmy, że trzeba będzie walczyć, ale byłyśmy nastawione na to, aby wygrać za trzy punkty - mówiła po meczu Małgorzata Kuczyńska.

Następny mecz Karpatki rozegrają na wyjeździe w Imielinie. Spotkanie zaplanowane jest na sobotę, 23 marca na godzinę 17.

Karpaty-PANS Krosno – SMS PZPS Szczyrk 3:1

Sety: 21:25, 25:21, 25:23, 25:16

Karpaty: Bogdanowicz, Bandurska, Kuczyńska, Bartczak, Klisiak, Jankowska – Wosiewicz (libero) oraz Legień, Hochołowska. Trener Szymon Czekaj.

POZOSTAŁE WYNIKI: Energetyk Poznań - SAN-Pajda Jarosław 1:3 (22:25, 19:25, 25:22, 21:25), Sokół Mogilno - MKS Imielin 3:1 (25:22, 23:25, 25:17, 25:14), Płomień Sosnowiec - Nike Węgrów 1:3 (21:25, 18:25, 25:22, 22:25), Solna Wieliczka - Legionovia Legionowo 2:3 (20:25, 25:15, 25:15, 20:25, 7:15), LOS Nowy Dwór Mazowiecki - BAS Białystok 3:0 (25:14, 25:23, 25:23), KS Piła - Wieżyca 2011 Stężyca 3:0 (25:10, 25:17, 25:11).