2 liga. Pierwsza wyjazdowa wygrana Stali Stalowa Wola

Kamil Górniak
Stalowcy wreszcie dopięli swego na wyjeździe
Stalowcy wreszcie dopięli swego na wyjeździe Marcin Radzimowski
Stal Stalowa Wola wreszcie wygrała wyjazdowe spotkanie. Zielono-czarni zdobyli Częstochowę pokonując miejscową Skrę 2:1.

Początek piątkowych zawodów należał do gospodarzy, którzy nieco lepiej radzili sobie na sztucznej, mocno nasiąkniętej deszczem murawie. Skra chciała wciągnąć Stal na swoją połowę i wyprowadzać szybkie akcje na kilka podań. Stal czujnie jednak grała w defensywie i szukała błędów w ustawieniu gospodarzy przy wyprowadzaniu akcji. Taki też przydarzył się w 18. minucie. Piłkę przejął Piotr Rogala i odegrał do Kacpra Chełmeckiego, który zdecydował się na strzał sprzed pola karnego i pokonał Karola Szymkowiaka.

Do przerwy Stal mocno atakowała rywali na ich połowie zakładając wysoki pressing. To przyniosło jeszcze dwie dobre okazje Jakubowi Górskiemu, który raz pierwszym razem pomylił się minimalnie, a za drugim górą okazał się golkiper ekipy z Częstochowy. Po zmianie stron Skra mocno naciskała na Stal, ale nie stwarzała sobie klarownych okazji.

W 60. minucie Stal otrzymała rzut wolny na 40. metrze od bramki gospodarzy. Dobre dośrodkowanie Oliviera Sukiennickiego w pole karne dobrze skutecznym strzałem z główki zakończył Piotr Rogala i Stalówka prowadziła już 2:0. Kilka minut później pogubiła się w defensywie Stal i goście otrzymali rzut karny, którego na gola zamienił Piotr Nocoń.

Skra naciskała po zdobyciu kontaktowego gola, lecz zielono-czarni udanie rozbijali ataki rywali w obrębie własnego pola karnego. Nerwowo zrobiło się już w doliczonym czasie gry, kiedy to po strzale jednego z rywali wyborną interwencja popisał się między słupkami Mikołaj Smyłek ratując Stal przed utratą gola. Skra walczyła do ostatniego gwizdka arbitra, który przedłużył drugą połowę o 11 minut, ale Stal wyszarpała trzy punkty.

Skra Częstochowa - Stal Stalowa Wola 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Chełmecki 18, 0:2 Rogala 60, 1:2 Nocoń 67 z rzutu karnego