2 liga siatkarzy. Powiatowe derby dla Avii Solar, MOSiR Jasło bez zdobyczy punktowej na Śląsku

Tomasz Paryś
Avia Solar górą w derbowym starciu z Błękitnymi.
Avia Solar górą w derbowym starciu z Błękitnymi. Marek Dybaś
W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu, Avia Solar Sędziszów Małopolski wygrała w derbowym starciu z Błękitnymi Ropczyce. Karpaty po tie-breaku zwyciężyły TKS Tychy, a MOSiR Jasło poległ w Rybniku.

Siatkarze MOSiR-u Jasło rozpoczęli spotkanie z Volley Rybnik od pewnej wygranej w pierwszym secie. Były to tylko miłe złego początki, bo w kolejnych trzech setach gospodarze zagrali zdecydowanie lepiej od jaślan i zgarnęli komplet „oczek”. Na półmetku sezonu podopieczni trenera Bartosza Kilara znajdują się na przedostatniej pozycji, tracąc do bezpiecznego miejsca zaledwie jeden punkt.

TS Volley Rybnik - MKS MOSiR Jasło 3:1

Sety: 19:25, 25:19, 25:19, 25:21

MOSiR: Pichla, Redyk, Poręba, Kałucki, Czaja, Wrona - Kulikowski (libero) oraz Soboń, Uchman, Olechowski, Pezda, Solecki. Trener Bartosz Kilar.

Avia Solar powróciła na zwycięską ścieżkę po porażce w Krakowie i udanie zakończyła pierwszą rundę sezonu zasadniczego. W derbowym pojedynku z Błękitnymi Ropczyce pozwolili sobie na stratę jednego seta, chociaż walka o jego rozstrzygnięcie była bardzo zaciekła i zadecydował dopiero 28 punkt. Każda partia była wyrównana jak na derby przystało, ale w końcówkach więcej zimnej krwi zachował wicelider rozgrywek, który zainkasował komplet punktów.

KS Błękitni Ropczyce - Avia Solar Sędziszów Małopolski 1:3

Sety: 22:25, 28:26, 21:25, 21:25

Błękitni: Białorudzki, Polański, Armata, Paszek, Kłoda, Opiela - Bodziak (libero) oraz Dereń, Rudzki, Libucha, Kozek. Trener Michał Betleja.

Avia: Soboń, Szymanik, Lasocki, Szczygieł, Warzocha, Kotyla - Szytuła (libero), Szczęch (libero) oraz Bilski, Krztoń, Polek. Trener Tomasz Józefacki.

POZOSTAŁE WYNIKI: Hutnik Kraków - Alukoncept Bobrowniki 3:1 (25:16, 22:25, 25:14, 25:20), Karpaty KrosnoTyski Klub Siatkarski 3:2 (25:21, 14:25, 25:12, 22:25, 17:15), Sparta Kraków - Kęczanin Kęty 2:3 (31:33, 25:22, 25:13, 16:25, 9:15), AT Jastrzębski Węgiel - MKS Andrychów 0:3 (13:25, 20:25, 22:25).