reklama

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Przemyślu bez imprez! Na ulice miasta wyjdzie jednak około 80 wolontariuszy

luksZaktualizowano 
W Przemyślu zabrakło Orszaku Trzech Króli. Nie będzie także imprez podczas 27. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W Przemyślu pierwszy raz od kilku lat zabrakło Orszaku Trzech Króli, który zawsze gromadził na przemyskim Rynku mnóstwo osób.

- Miasto nie było organizatorem tej uroczystości, a jedynie wspierało i pomagało w organizacji podmiotom, które z taką inicjatywą występowały. PCKiN Zamek zapewniało scenę, nagłośnienie, jak również rekwizyty i stroje. W latach poprzednich organizatorami były Siostry Michalitki oraz Caritas. W tym roku żadna z tych organizacji nie wystąpiła z inicjatywą organizacji Orszaku. Dlaczego? Nie wiemy - napisał na Facebooku prezydent Przemyśla Wojciech Bakun.

13 stycznia 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przemyski sztab WOŚP przy Młodzieżowym Domu Kultury poinformował, że na ulice miasta wyruszy ok. 80 wolontariuszy z identyfikatorami i skarbonami WOŚP.

26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Przemyślu....

Uczniowie przemyskich szkół będą kwestować na głównych ulicach od godz. 9 do godz. 16. Osoby chcące przekazać pieniądze mogą to zrobić również w siedzibie sztabu od godz. 14 do godz. 17. Puszki stacjonarne pojawią się w kilku punktach:

  • SMSKurier - ul. Grunwadzka 13,
  • Hurtownia DOMET, ul. Mickiewicza 28,
  • Hurtownia ANMA - ul. Węgierska 102,
  • DIAMOND CLUB - ul. Prądzyńskiego 13,
  • HOT'N RIDE, ul. Grunwaldzka 72.

13 stycznia o godz. 12 przemyskie morsy wejdą do Sanu obok MDK. W niebo polecą czerwone serduszka. Przemyski WOŚP prowadzi również licytację online na stronie https://aukcje.wosp.org.pl/listing?sellerId=54460982.

W tym roku nie zaplanowano żadnych dodatkowych imprezy, czy koncertów. Wynika to m.in. z faktu, że finał WOŚP odbędzie się w niedzielę bez handlu. W ostatnich latach wydarzenie wspierała w głównej mierze Galeria Sanowa.

- W październiku i listopadzie był czas na rejestrację sztabów. W Polsce są one rejestrowane przez różne podmioty: szkoły, ośrodki kultury, urzędy gmin, nawet redakcje gazet. Nie ma problemu, żeby w danym mieście było kilka sztabów. Tak jest np. w Rzeszowie. W Przemyślu mimo informacji w mediach społecznościowych nikt się nie wyraził chęci do zarejestrowania sztabu. Mogła być taka opcja, że w ogóle nie byłoby zbiórki w naszym mieście - mówi Stanisław Karszyń, szef sztabu WOŚP w Przemyślu, a zarazem dyrektor MDK.

Zobacz także: Jula muzyczną gwiazdą 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Przemyślu [ZDJECIA]

- Ponieważ kierowane do nas były liczne zapytania, szczególnie młodzieży oraz nauczycieli - opiekunów wolontariatów w szkołach doszedłem do wniosku, że skoro młodzież chce się angażować w tę akcję, a nikt z zewnątrz nie chce się tego podjąć w Przemyślu, to zdecydowałem się na zarejestrowanie sztabu, mimo, że nie jest to zadanie ustawowe Młodzieżowego Domu Kultury - dodaje Karszyń.

MDK jako sztab zajmie się tylko zbiórką i rozliczeniem wolontariuszy. - Tyle jesteśmy w stanie organizacyjnie ogarnąć - kończy szef sztabu.

Zobacz też: „Oj, będzie się działo!”. J. Owsiak o przygotowaniach do 27. Finału WOŚP

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 45

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

k
katolik z fary
W dniu 08.01.2019 o 08:45, ll napisał:

Przedstawiciele skretyniałej kato-prawicy wylazły na żer :) I słusznie :) Kwiczcie głośniej bo im więcej kwiczycie tym więcej pieniążków ląduje w puszkach wośp, a dzieciaki mają większą szansę na wyleczenie :) Na pisowskie ministerstwo zdrowia, a raczej eutanazji dzięki któremu po raz kolejny drożeją leki ratujące życie liczyć nie można :)I na koniec krótki kurs pierwszej pomocy realizowany przez pierwszy sort, wyborców nsdapis:1. Podejść do nieprzytomnego człowieka.2. Odejść ze słowami:"Eeee pewnie nayebany".Kurtyna  :)

Wytrzeźwiał komuszy syn z sylwestrowego opilstwa i dalej smrodzi swoimi głupawymi postami na publicznym forum.

l
ll

Przedstawiciele skretyniałej kato-prawicy wylazły na żer :) I słusznie :) Kwiczcie głośniej bo im więcej kwiczycie tym więcej pieniążków ląduje w puszkach wośp, a dzieciaki mają większą szansę na wyleczenie :) Na pisowskie ministerstwo zdrowia, a raczej eutanazji dzięki któremu po raz kolejny drożeją leki ratujące życie liczyć nie można :)

 

I na koniec krótki kurs pierwszej pomocy realizowany przez pierwszy sort, wyborców nsdapis:

 

1. Podejść do nieprzytomnego człowieka.

2. Odejść ze słowami:"Eeee pewnie nayebany".

 

Kurtyna  :)

 
g
gość
W dniu 07.01.2019 o 18:15, Feliks napisał:

W zasadzie  oddałeś Zbigniewie sedno sprawy.    W Polsce obecnie złodziej  na złodzieju stoi. Oszukanie kogoś , cwaniactwo postawiono  na piedestale.  Namnożyło się  tych różnych  fundacji  mających  pomagać  a głównie pomagają  założycielom.  Już wiele lat wstecz doszedłem do  wniosku że Owsiak do takich należy, perfekcyjnie i cynicznie rozgrywa sprawę,  poprzednio wykorzystał podzielony przez polityków Naród  i przeciwko PiS-wi   zwolennicy PO rzucali do skarbonek dwukrotnie więcej.  Dla mnie to wielki perfidny cynik żerujący  na uczuciach ludzkich.Pomagać można  i należy  ale  tylko i wyłącznie bezpośrednio potrzebującym . 

Każdy sądzi swoją miarą. Widocznie sam jesteś złodziejem i oszustem, to jedyne wytłumaczenie. Powiedz jeszcze Feliksie komu "bezpośrednio" pomogłeś, ile przekazałeś bezpośrednio potrzebującym? Zero, prawda?

G
Gość
W dniu 07.01.2019 o 18:33, Feliks napisał:

Żałuję  że mnie poniosło i w odpowiedzi na twoje obelgi zniżyłem  się do twojego poziomu.. Wy, zwolennicy guru Owsiaka tak działacie, poprzez prowokację  i obelgi staracie się pomniejszyć wartość kogoś kto ma odwagę nazwać po imieniu  cyniczne oszustwo,  wskazać  żerujących na ludzkich  uczuciach. . Dobrze że Dyrektor  MDK wykona  swoją pracę  w sztabie wośp  bezpłatnie, jeszcze lepiej  by było gdyby ten sztab założył  w swoim prywatnym domu.  Wydaje mi się  jednak że to co zrobił  wcześniej uzgodnił ze swoim szefem czyli Prezydentem  Miasta , jeśli tak nie było to powinno mu zostać postawione pytanie:  na jakiej podstawie wykorzystał MDK do celów  prywatnej fundacji Owsiaka. 

Nie zniżyłeś się ale usiłowałeś podnieść z dna. Przykro,iż się ci nie udało,ale próbuj nadal.

Usiłujesz przyklejać mi etykietki,które tworzysz dla poprawy wypowiedzi. Gdyby były trafne byłbym wdzięczny.Ale nie są. Nie jestem zwolennikiem Owsiaka ale wspieram WOŚP bo od lat wyręcza i wspomaga niewydolne państwo w zakupach na rzecz szpitali.

Jestem także pełen podziwu i wdzięczny wspaniałej młodzieży,która przyjmuje darowizny dobrych ludzi do puszek,nie narzekając na pogodę.

Aby "żerować" na uczuciach ludzkich,trzeba wpierw znaleźć ludzi,którzy szczere uczucia szacunku wobec bliźniego posiadają.Ty ich na pewno nie masz.

Krytykuj więc nadal osoby wspierające WOŚP, doznasz zapewne rozkoszy,co samej akcji nie zaszkodzi.

 

Z
Zbigniew

Często czytam i słyszę, że nie zasługuję na leczenie sprzętem WOŚP, a często sprzętem samego p. Owsiaka, co jest już  wielkim nadużyciem, tylko dlatego że nie wspieram takiej wątpliwej formy filantropii. Mnie i nikogo z nas nikt nie pytał, czy chcemy by w publicznym szpitalu działał sprzęt WOŚP, na który poprzez szantaż moralny mam się dodatkowo składać (wystarczy że płacimy podatki). Może niech WOŚP i wszyscy darczyńcy umówią się, że ich środki będą wspierać jakiś konkretny prywatny szpital czy więcej takich szpitali i je będą wyposażać w swój sprzęt. Najlepiej gdyby WOŚP założyła własny szpital lub sieć szpitali, nie byłoby w ogóle szumu i awantur wokół akcji WOŚP. Nie cierpię jak mnie ktoś na siłę uszczęśliwia i jeszcze krzyczy jak to on ratuje mi zdrowie, a nawet życie, jak to często podkreślają zwolennicy WOŚP. Podarowanie sprzętu szpitalowi nie czyni z tej placówki oddziału czy filii WOŚP. To nadal placówka państwowa, do której każdy z nas ma pełne prawo i nie musi się prosić o pomoc czy zgodę WOŚP. Jeszcze trochę to i sprzedawcy jednorazowych pantofli w szpitalach zaczną głosić hasła o udzielaniu wielkiej pomocy społeczeństwu i oczekiwać szczególnej czci, a może i chwały. 

 

 

F
Feliks
W dniu 07.01.2019 o 15:17, Gość napisał:

Ty,mniej sprawny wpierw się dowiedz u źródeł a będziesz dobrze poinformowany. Dyrektor swoją pracę wykona bezpłatnie a rozliczeń dokona sztab akcji a nie "komórka finansowa" domu kultury.

 

Żałuję  że mnie poniosło i w odpowiedzi na twoje obelgi zniżyłem  się do twojego poziomu.. Wy, zwolennicy guru Owsiaka tak działacie, poprzez prowokację  i obelgi staracie się pomniejszyć wartość kogoś kto ma odwagę nazwać po imieniu  cyniczne oszustwo,  wskazać  żerujących na ludzkich  uczuciach. .

 

Dobrze że Dyrektor  MDK wykona  swoją pracę  w sztabie wośp  bezpłatnie, jeszcze lepiej  by było gdyby ten sztab założył  w swoim prywatnym domu.  Wydaje mi się  jednak że to co zrobił  wcześniej uzgodnił ze swoim szefem czyli Prezydentem  Miasta , jeśli tak nie było to powinno mu zostać postawione pytanie:  na jakiej podstawie wykorzystał MDK do celów  prywatnej fundacji Owsiaka.
 

F
Feliks
W dniu 07.01.2019 o 14:47, Zbigniew napisał:

 

 

W zasadzie  oddałeś Zbigniewie sedno sprawy.    W Polsce obecnie złodziej  na złodzieju stoi. Oszukanie kogoś , cwaniactwo postawiono  na piedestale.  Namnożyło się  tych różnych  fundacji  mających  pomagać  a głównie pomagają  założycielom.  Już wiele lat wstecz doszedłem do  wniosku że Owsiak do takich należy, perfekcyjnie i cynicznie rozgrywa sprawę,  poprzednio wykorzystał podzielony przez polityków Naród  i przeciwko PiS-wi   zwolennicy PO rzucali do skarbonek dwukrotnie więcej.  Dla mnie to wielki perfidny cynik żerujący  na uczuciach ludzkich.

Pomagać można  i należy  ale  tylko i wyłącznie bezpośrednio potrzebującym .
 

b
bik

Ja co miesiąc daje 312zl na nfz z działalności i się nie chwalę 

G
Gość
W dniu 07.01.2019 o 13:55, Feliks napisał:

  Zakładam że pieniądze będzie ktoś rozliczał z komórki  finansowej  MDK, nawet jak cały sztab z Dyrektorem MDK na czele będzie to robił w ramach wolontariatu to i tak korzysta z   MDK, czyją  jednostką jest MDK? 

Ty,mniej sprawny wpierw się dowiedz u źródeł a będziesz dobrze poinformowany. Dyrektor swoją pracę wykona bezpłatnie a rozliczeń dokona sztab akcji a nie "komórka finansowa" domu kultury.

 

Z
Zbigniew
W dniu 07.01.2019 o 13:55, Feliks napisał:

Ty, sprawnie intelektualnie człowieku, jeśli potrafisz czytać ze zrozumieniem to przeczytaj jeszcze raz artykuł, jeśli nie pomoże  to kolejny raz.W  artykule jak byk stoi ze nie było chętnych na organizacje sztabu WOŚP,  podjął się tego Dyrektor MDK,  sztab mieści się w MDK,  rozliczać  wolontariuszy  zbierających pieniądze  będzie  sztab w MDK-   pytam zatem  czyją   jednostką  jest MDK i czyim  urzędnikiem jest  Dyrektor MDK?  Zakładam że pieniądze będzie ktoś rozliczał z komórki  finansowej  MDK, nawet jak cały sztab z Dyrektorem MDK na czele będzie to robił w ramach wolontariatu to i tak korzysta z   MDK, czyją  jednostką jest MDK? Wystarczy zajrzeć do statutu - mdkprzemysl.pl.Swoją drogą, osoby popierające zbiórkę pieniędzy w ramach WOŚP są bardzo uczuleni na wszelkie przejawy krytyki. Często zamiast merytorycznej dyskusji potrafią jedynie używać inwektyw. Bo jak ktoś śmie pytać o pieniądze zebrane w tak zaszczytnym celu? Niestety, żyjemy w takich czasach, że uczciwość jest w zamarciu i wielu oszustów próbuje nas naciągać finansowo, więc nie ma się co dziwić,że wielu ma pytania. Ze swej strony pomagam, ale tylko potrzebującym i moja pomoc trafia bezpośrednio do takich osób. Przy tym nie krzyczę wokół siebie jakim to jestem filantropem. Warto przytoczyć słowa Jezusa z ew. Mt. 6: 2-4: "Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy ... , aby ich ludzie chwalili. ... Kiedy zaś ty dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka, co czyni prawa,  aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu. ...". (Ateiści i niewierzący mogą pominąć ten tekst).Formuła WOŚP niestety, ale moim zdaniem zaprzecza naukom Jezusa. WOŚP od początku nie podobała mi się, już sama nazwa jest kiczowata, a cały anturaż wokół niej mnie nie bawi, a drażni. A szantaż moralny stosowany przez popierających ideę jest dla mnie czymś niedopuszczalnym. Nie dasz na chore dzieci? Nie zapomnę, jak p. Owsiak zrugał publicznie w TVP nieżyjącego prezydenta miasta T. Sawickiego, jaka fala hejtu się na niego wylała. A dziś? Jak czytam, że jak nie dajesz na WOŚP, to napisz oświadczenie, że nie będziesz korzystał ze sprzętu w szpitalu, to zadaję sobie pytanie: czy w tym całym amoku ktoś nie stracił rozumu? Dużo by pisać, ale mam nadzieję, że wielu ochłonie i na trzeźwo oceni filantropię w takim wydaniu, która jedynie poróżnia społeczeństwo, czego dowodem są fora pełne awantur i sporów. A ktoś z boku śmieje się z całej sytuacji i zaciera ręce.  

 

G
Gość

???

F
Feliks
W dniu 07.01.2019 o 12:53, Gość napisał:

Dobrze,że się przyznajesz do swojej ułomności. Skoro chcesz wiedzieć,kto dokonuje rozliczeń,pytaj organizatorów i nie mieszaj do tego urzędników.

 

Ty, sprawnie intelektualnie człowieku, jeśli potrafisz czytać ze zrozumieniem to przeczytaj jeszcze raz artykuł, jeśli nie pomoże  to kolejny raz.

W  artykule jak byk stoi ze nie było chętnych na organizacje sztabu WOŚP,  podjął się tego Dyrektor MDK,  sztab mieści się w MDK,  rozliczać  wolontariuszy  zbierających pieniądze  będzie  sztab w MDK-   pytam zatem  czyją   jednostką  jest MDK i czyim  urzędnikiem jest  Dyrektor MDK?  Zakładam że pieniądze będzie ktoś rozliczał z komórki  finansowej  MDK, nawet jak cały sztab z Dyrektorem MDK na czele będzie to robił w ramach wolontariatu to i tak korzysta z   MDK, czyją  jednostką jest MDK?
 

M
W dniu 07.01.2019 o 08:47, DOC napisał:

Tak dokładnie nic a nic,szuka oszczędności np. poprzez opuszczanie deb***nych stowarzyszeń, za które drogi/a koleżanko/go miasto płaci tysiące złotych składek.Pozbył się 1 vice prezydenta - czyli pieniądze zostają w kasie, a nie sponsorowana jest kampania wyborcza w postaci pokazywania się wszędzie przed wyborami.Zrobił pierwszego sylwestra od niepamiętnych lat.To, że pis wraz z kościołem mają focha za wybory to już nie nasza sprawa, że kościół w Przemyślu ma w czterech literach mieszkańców i wiernych bo wolą pokazywać fochy rodem z piaskownicy.WOŚP - tak galeria sanowa - teraz zakaz handlu więc nie opłaca się robić. Powtarzam misto nie jest od organizacji Trzech Króli czy WOŚP - to robią stowarzyszenia, organizacje PRZY WSPÓŁPRACY z miastem. Kurtyna 

Drogi Kolego. Bardzo się cieszę z oszczędności i mam nadzieję że przyniosą one wymierne korzyści ( na podsumowanie oszczędności przyjdzie również pora).  A póki co to opieram się na doraźnej ocenie. Tak więc proponuję zapoznać się z artykułami z obchodów Święta Trzech Króli w Jarosławiu. Tam rządzi burmistrz nie z PIS... Proponuję nie dorabiać teorii spiskowych. Oczekiwanie z założonymi rękami na to że mieszkańcy będą prosić o pomoc szanowny majestat, wydawało mi się że już niepowrotnie minęły. Ale oczywiście jest to jedynie moje skromne zdanie. Życzę sukcesów i trzymam kciuki. ( A propo Sylwestra w Rynku : lasery opinią wszystkich moich znajomych były porażką, ale koncert ok ).   

G
Gość
W dniu 07.01.2019 o 11:28, Feliks napisał:

Czy idiota może  zrozumieć  cokolwiek?     Ktoś  dzieciom-wolontariuszom  musi wydać  tekturowe skarbonki, serduszka itd,  ktoś musi to  odebrać, policzyć ,zrobić rozliczenie i przekazać bankowi  na owsiakowe konto,   poniał ?  Kto to robi?  MDK jako wolontariusz?

Dobrze,że się przyznajesz do swojej ułomności. Skoro chcesz wiedzieć,kto dokonuje rozliczeń,pytaj organizatorów i nie mieszaj do tego urzędników.

F
Feliks
W dniu 07.01.2019 o 10:55, Gość napisał:

Jednak nie udajesz. Miasto nic nie zleca bo to wolontariusze prowadzą zbiórkę.Miasto co najwyżej może ułatwiać prowadzenie tej wielkiej,pożytecznej imprezy.

Czy idiota może  zrozumieć  cokolwiek?     Ktoś  dzieciom-wolontariuszom  musi wydać  tekturowe skarbonki, serduszka itd,  ktoś musi to  odebrać, policzyć ,zrobić rozliczenie i przekazać bankowi  na owsiakowe konto,   poniał ?  Kto to robi?  MDK jako wolontariusz?

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3