3 liga siatkarzy. PZL Sędziszów Małopolski pokonał Lubczę Racławówka. Niespodziewana porażka Siarki-MOSiR Tarnobrzeg

Miłosz Bieniaszewski
Archiwum
W 14. serii spotkań 3 ligi siatkarzy najciekawiej zapowiadało się starcie PZL Sędziszów Małopolski z Lubczą Racławówka.

Hitem kolejki bez wątpienia było starcie PZL Sędziszów Małopolski z Lubczą Racławówka. Goście byli bardzo podrażnieni ostatnią wpadką w meczu z Siarką-MOSiR Tarnobrzeg i zależało im na rehabilitacji. Swoje ambicje mają również gospodarze tego pojedynku i w pierwszym secie pokazali prawdziwą moc. W kolejnej odsłonie emocji było zdecydowanie więcej, ale i tym razem lepsi okazali się miejscowi. Dotychczasowy lider nie zamierzał się jednak poddawać, lecz sędziszowianie pozwolili im na ugranie zaledwie seta.

Wspomniani wcześniej tarnobrzeżanie w ostatnim czasie sprawili kilka niespodzianek, ale jak tylko wystąpili w roli faworyta, to doznali zaskakującej porażki. W meczu z APPGO II LO Rzeszów wszystko zaczęło się zgodnie z oczekiwaniami, ale goście pokazali charakter i doprowadzili do tie breaka. W nim więcej zimnej krwi zachowali rzeszowianie i mogli się cieszyć z dwóch punktów.

Nowym liderem został Spartakus Adamówka, który grał w Rzeszowie z AKS-em V LO. Przyjezdni spodziewali się trudnej przeprawy i na potwierdzenie tego musieli uznać wyższość rywala w pierwszym secie. Później już do głosu doszli siatkarze Spartakusa i w każdej z partii okazali się lepsi. Wysoko poprzeczkę Klimie Błażowa zawiesili przeciwnicy z Łańcuta. Gospodarze dwie pierwsze partie wygrywali na przewagi, a trzecia padła łupem gości. Miejscowi chcieli jednak oszczędzić sobie dodatkowych emocji, poprawili niektóre elementy i zwyciężyli za trzy punkty.

Czarni Oleszyce - Anilana Rakszawa 1:3

Sety: 26:24, 25:27, 22:25, 20:25.

Czarni: Mazur, Buksak, Gontarz, Wnęk, Juźko, Dworak, Litwin (libero) oraz Pytel, Pelc, Maksymowicz. Trener Michał Gontarz.

Anilana: Kania, T. Cisek, Skoczylas, Motyl, Wilczek, M. Cisek, Szydło (libero) oraz Baran, Świątoniowski, Krzyżak. Trener Piotr Sroczyk.

POZOSTAŁE WYNIKI: Klima Błażowa - Sportur Gmina Łańcut 3:1 (29:27, 26:24, 22:25, 25:19), PZL Sędziszów Młp. - Lubcza Racławówka 3:1 (25:16, 32:30, 15:25, 26:24), Siarka-MOSiR Tarnobrzeg - APPGO II LO Rzeszów 2:3 (25:16, 23:25, 25:19, 22:25, 13:15), Żagiel Radymno - Głogovia Głogów Młp. 0:3 (15:25, 20:25, 22:25), AKS V LO Rzeszów - Spartakus Adamówka 1:3 (25:22, 19:25, 19:25, 21:25).

Mateusz Masłowski: Miło być porównywanym do Krzysztofa Ignaczaka [WIDEO]