Siatkarki ITA Tools Stali Mielec zakończyły sezon w swojej hali pewnym zwycięstwem [ZDJĘCIA KIBICÓW]

bell
Mielczanki miały satysfakcję, bo zakończyły sezon w swojej hali zwycięstwem. Zadowoleni byli także ich kibice Anna Jajkiewicz
Siatkarki ITA Tools Stali Mielec w pierwszym meczu play-off o dziewiąte miejsce w Tauron Lidze pokonały KGHM #Volley Wrocław 3:1. Było to ostatnie spotkanie mieleckiej drużyny, która jest beniaminkiem ekstraklasy, w tym sezonie w swojej hali. Rewanż odbędzie się 9 kwietnia we Wrocławiu. W przypadku równej liczby punktów, zwycięzcę rywalizacji wyłoni złoty set.

W pierwszym secie mielczanki były skuteczniejsze, od początku posiadały inicjatywę. Wrocławianki starały się utrzymywać z nimi punktowy kontakt. Kiedy Stal wygrała serię kilku akcji i wydawało się, że wszystko idzie jej jak z płatka, bo zbudowała sobie pięciopunktową przewagę (17:12), a po ataku Izabeli Bałuckiej prowadziła już 21:14, wrocławianki zabrały się ostro za odrabianie strat. Miejscowe stanęły, popełniały błędy, a rywalki zdobyły pięć punktów z rzędu (21:19). Końcówka była bardzo emocjonująca. Z prowadzenia 23:21, zrobiło się po bloku Julii Stancelewskiej 23:23. Najpierw Jovana Janković zrewanżowała się skutecznym atakiem, a seta zamknęła blokiem Sylwia Kucharska.

Druga partia upłynęła pod znakiem absolutnej dominacji wrocławskiego zespołu. Do stanu 11:1 grał tylko Volley. Dominował na siatce, zagrywce, w bloku i przyjęciu. Miejscowe były jak zamurowane; popełniały błędy, nie kończyły ataków. Także w kolejnych akcjach punktowały raz po raz siatkarki gości. Po ataku skutecznej Anny Bączyńskiej było 18:8. Po zagrywce Anny Lewandowskiej i ataku Aleksandry Gancarz Volley przeważał 22:10. Katusze gospodyń w tej odsłonie zakończyła atakiem Gancarz.

W trzecim secie kibice oglądali wyrównane spotkanie. Później Stal po zagrywce Sylwii Kucharskiej uciekła na 14:8. Znów miejscowe grały lepiej w każdym elemencie. Ważny był blok. Po atakach Sylwii Kubackiej podopieczne Mateusza Grabdy przeważały 19:11. Po bloku Kubackiej i ataku Muchy notowano 22:14. Takiej przewagi mielczanki nie mogły już roztrwonić. Ostatni punkt gospodynie zdobyły po błędzie przeciwniczek.

Czwarty set był wyrównany do stanu 16:15. Druga faza seta przebiegała już pod znakiem wyraźnej przewagi mieleckiej drużyny.

Zawodniczki Stali zakończyły rywalizację w rundzie zasadniczej Tauron Ligi na dziesiątym miejscu, a wrocławianki na dziewiątym, dlatego w fazie play-off między sobą rozstrzygają losy dziewiątego miejsca w lidze. Stal odniosła siódme zwycięstwo w sezonie. MVP wybrana została Jovana Janković.
Po meczu odbyło się uroczyste pożegnanie Izabeli Bałuckiej, naszej kapitan drużyny, która po tym sezonie kończy karierę, ale wystąpi jeszcze we wrocławskim rewanżu.

ITA Tools Stal Mielec- KGHM #Volley Wrocław 3:1 (25:23, 14:25, 25:16, 25:18)

Stal: Kucharska 5, Janković 14, Bałucka 9, Kubacka 7, Mucha 11, Gierszewska 20, Łyduch (libero) oraz Pancewicz (libero), Walczak, Bryda 1, Dyduła 1. Trener Mateusz Grabda.

Volley: Muhlsteinova, Ponikowska 2, Bączyńska 17, Stancelewska 19, Lewandowska 10, Stronias 9, Chorąża (libero) oraz Gromadowska 1, Szady, Gancarz 4. Trener Michal Mašek.

Sędziowali: Luiza Szymańczak i Agnieszka Myszkowska. Widzów: 720. MVP: Jovana Janković.