3 liga. Wiązownica gromi Chełmiankę i jest już nad kreską

Tomasz Strzębała
TST
Ekipa KS-u Wiązownica poszła za ciosem i znowu wysoko wygrała. Wyjazdowy triumf w Chełmie przy jednoczesnej porażce Unii Tarnów pozwolił podopiecznym trenera Valerija Sokolenki wskoczyć na bezpieczne miejsce w tabeli.

– Mieliśmy jeszcze trzy słupki i trzy poprzeczki – mówił po meczu uradowany prezes Ernest Kasia. Jego drużyna zagrała kolejne kapitalne spotkanie i w efekcie przeskoczyła w tabeli „Jaskółki”, które przegrały spotkanie ze Starem w Starachowicach 2:3.

– To Unia zajmuje teraz czwarte miejsce od końca, czyli ostatnie spadkowe i wszystko jest tylko w naszych rękach, a raczej nogach – podkreślą działacze z Wiązownicy.

W starciu z Chełmianką wiązowniczanie pokazali wielki charakter i determinację. Mimo, że gospodarze byli zdecydowanym faworytem, to nasi gracze od początku zdominowali boisko. Zaczęło się znakomicie, bo już w 4 minucie Sebastian Rak wykorzystał zagranie Arkadiusza Kasi, zszedł do środka i strzałem po długim rogu nie dał szans bramkarzowi z Chełma. W 23 minucie, drugą bramkę dla wiązowniczan zdobył Daniel Cieśla – po wrzutce Macieja Toni z rzutu

wolnego. W 43 minucie rzut rożny celną główką zamknął Rafał Michalik. Miejscowi byli w szoku, ale zdołali trafić do siatki po rzucie karnym. Wydawało się, że mogą się jeszcze pozbierać. Tymczasem w drugiej części pięknym strzałem z woleja popisał się Mateusz Wójcik. Za moment Kornel Rębisz dorzucił futbolówkę w pole karne, a akcję głową wykończył A. Kasia. W doliczonym czasie gry Chełmianka drugi raz pokonała Kacpra Piechotę. Po zagraniu z bocznego sektora boiska z 10 metra celnie przymierzył Boczuliński.

– Jest dobrze, ale to jeszcze nie koniec. Mamy dwa mecze przed sobą, dodatkowo spotkanie w pucharowe. Trzeba być skoncentrowanym do samego końca – podsumowują włodarze KS-u Wiązownica.

Chełmianka Chełm - KS Wiązownica 2:5 (1:3)

Bramki: 0:1 Rak 4, 0:2 Cieśla 23, 0:3 Michalik 43, 1:3 Korbecki 45+1 karny, 1:4 Wójcik 58, 1:5 A. Kasia 63, 2:3 Boczuliński 90+1

Chełmianka: Ciołek - Nowak, Piekarski (62. Pendel), Wiatrak, Ofiara (82. Płocki) – Złomańczuk (46. Bednara), Karbownik, Marchuk (80. Pelc), Kobiałka – Konojacki (62. Boczuliński), Korbecki. Trener: Grzegorz Bonin.

Wiązownica: Piechota - Cieśla, A. Kasia (84. Omuru), Tonia (84. Kiełt), Rębisz – Michalik ż (65. Ozóg), Janiczak (74. Serafin), Kordas, Rak (74. Bacza) - Wójcik, Płaneta. Trener: Valerij Sokolenko.

Sędziował: Bińkowski (Skarżysko-Kamienna). Widzów: 300