3 liga. Wielka niespodzianka w Stalowej Woli. Wólczanka ograła "Stalówkę"!

mtr
Marcin Radzimowski
Tego chyba nikt się nie spodziewał. Stal Stalowa Wola przegrała na własnym obiekcie z Wólczanką, która przed rozegraniem tej kolejki zajmowała ostatnie miejsce w ligowej tabeli.

Po pierwszym kwadransie, który był spokojny, do ataków ruszyli gospodarze. Groźnie z dystansu uderzali Kamil Radulj i Bartłomiej Olszewski, jednak ich próby okazywały się niecelne.

W 28. minucie po raz pierwszy konkretniej zaatakowali piłkarze z Wólki Pełkińskiej, ale strzał Dawida Wacha świetnie wybronił Mikołaj Smyłek. Trzy minuty później golkiper Stali musiał jednak wyjąć piłkę z własnej bramki. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego precyzyjną główką popisał się Ruslan Marushka.

W meczu 15. kolejki rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Stal Stalowa Wola doznała niespodziewanej porażki 0:1 z Wólczanką Wólką Pełkińską na własnym boisku. Przerwana została tym samym jej seria ligowych zwycięstw.

3 liga. Stal Stalowa Wola - Wólczanka Wólka Pełkińska 0:1. P...

Po zmianie stron Wólczanka mogła podwyższyć rezultat, ale miejscowych uratowała poprzeczka!

Trener Stali Łukasz Bereta próbował zmianami odwrócić losy meczu i ta sztuka mu się nie udała. Piłkarze starali się zdobyć wyrównujące trafienie i mieli do tego niesamowitą okazję w doliczonym czasie gry, gdy arbiter wskazał na rzut karny. Jedenastki nie wykorzystał jednak kapitan "Stalówki" Szymon Jopek - jego strzał wybronił Bartosz Wierzchowski. Przy tym karnym było sporo nerwowości, piłkarze obu ekip przepychali się między sobą.

Ostatecznie zespół Marcina Wołowca zagrał na zero z tyłu. Po raz pierwszy w tym sezonie! Kto mógł się spodziewać, że akurat na terenie jednego z głównych faworytów do awansu.

Stal Stalowa Wola - Wólczanka Wólka Pełkińska 0:1 (0:1)

Bramka: 0:1 Marushka 31.

Stal: Smyłek - Wojtysiak, Pietrzyk, Khorolskyi (58 Drobot ż), Hudzik, Olszewski, Stępniowski (58 Kiełbasa), Duda (71 Jakimiuk), Radulj (71 Żelisko ż), Jopek ż, Świderski. Trener Łukasz Bereta.

Wólczanka: Wierzchowski – Skrzyniak, Wach, Marushka, Myszogląd ż (70 Kędzior), Podstolak, Łazarz, Peda (60 Dusiło), Lorek (89 Baran), Soboń, Kowal (89 Markiewicz). Trener Marcin Wołowiec.