4 liga podkarpacka. Błękitni Ropczyce z dostawą tlenu. Ograli Polonię Przemyśl

Marcin Jastrzębski
TS
Zespół Błękitnych Ropczyce po trzech meczach z rzędu bez wygranej, zdobyli bardzo cenne punkty. Na własnym boisku ograli przemyską Polonię.

Ropczycki zespół w tej rundzie mocno się odmłodził i w wielu spotkaniach zbierał lekcje od mocniejszych fizycznie rywali. W starciu z Polonią wynik otworzył będący jeszcze w wieku juniora Mateusz Bieniek. Kolejne gole dla miejscowych zdobywali już doświadczeni, kluczowi ofensywni zawodnicy, czyli Hubert Siepierski, Michał Ogrodnik oraz Bartek Darłak.

Polonia nie mogła zagrać w optymalnym składzie, ale w pierwszej połowie nie była słabsza od miejscowych.

– Przy stanie 1:1 nie wykorzystaliśmy bardzo dobrej sytuacji. Gdybyśmy wyszli na prowadzenie mecz mógłby się inaczej potoczyć

– oceniał Leszek Eliński, prezes Polonii.

Groźnie uderzał Jakub Głuszko, a z kilku metrów spudłował Hryhorii Zanko. W drugiej połowie miejscowi postawili na grę z kontry. Lepsza skuteczność w ataku dała im pełną pulę.

Błękitni Ropczyce – Polonia Przemyśl 5:2 (2:1)

Bramki: 1:0 Bieniek 27, 1:1 Janas 31, 2:1 Siepierski 39, 3:1 M. Ogrodnik 56, 4:1 Siepierski 41, 4:2 Walczyszewski 84, 5:2 Darłak 87.

Błękitni: Dybski – Kukla (85 H. Piwowar), Podczaszy, Świętoń, Kmiotek – A. Ogrodnik (81 Miśkowicz), M. Ogrodnik, Sulisz, Bieniek (85 P. Bęben), Siepierski ż (76 Zawiślak) – Nikiczuk (71 Darłak). Trener Marek Ormiański.

Polonia: Maciewicz – Solarz, Kuźniar, Andreasik ż (60 H. Błahuciak ż), Szpilka - Głuszko (67 Babieczko), Czuryk ż (46 R. Błahuciak), Kazek (77 Jasiński), Zanko ż, Janas - Kowalski (60 Walczyszewski). Trener Piotr Cisek.

Sędziował Tomczyk (Jarosław). Widzów 100.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani