4 liga podkarpacka. Głogovia Głogów Małopolski pokonała na własnym boisku Piasta Tuczempy

Głogovia (czerwone koszulki) wygrała pierwszy mecz na wiosnę na swoim stadionie
Głogovia (czerwone koszulki) wygrała pierwszy mecz na wiosnę na swoim stadionie Michał Czajka
Piłkarze Głogovii Głogów Małopolski pokonali Piasta Tuczempy i po raz pierwszy w rundzie wiosennej cieszyli się z trzech punktów zdobytych na własnym boisku.

Spotkanie poprzedziła minuta ciszy, ponieważ w drodze na spotkanie kapitan gości Karol Wota otrzymał wiadomość o śmierci matki.

Mecz z większym animuszem zaczęła Głogovia, która Od pierwszych minut próbowała zdobyć gola. Pierwsze próby nie były jednak udane choć blisko szczęścia był m. in. Bartłomiej Buczek, który minimalnie nie trafił głową. Wreszcie w 19. minucie dobrze po ziemi uderzył Igor Tarała i strzałem zza pola karnego zaskoczył Michała Szularza. Po zdobyciu gola miejscowi cały czas próbowali atakować, przeważali, ale więcej bramek nie zdobyli.

Początek drugich 45 minut ponownie należał do gospodarzy i tym razem znacznie szybciej udało się zdobyć gola. W 48. minucie lewą stroną boiska popędził Jakub Kądziołka, zagrał po ziemi na 6. metr gdzie czekał już Bartłomiej Buczek i było 2:0 dla Głogovii. Po zdobyciu drugiego gola piłkarze z Głogowa oddali pole przyjezdnym, ale piłkarze trenera Marka Strawy nie potrafili stworzyć sobie klarownej sytuacji choć mieli kilka stałych fragmentów gry w postaci rzutów rożnych.

Głogovia dopiero w ostatnich 15-20 minutach zaczęła grać bardzo mądrze, dłużej utrzymywała się przy piłce, wciągała Piasta na swoją połowę i próbowała od czasu do czasu wyprowadzać szybkie ataki. Po jednym z nich tuż sprzed pola karnego uderzył Dawid Pałys-Rydzik, Szularz piłki nie wyłapał, a na dobitkę czyhał już Kądziołka i było 3:0 dla miejscowych.

- Wreszcie oprócz dobrej gry zagraliśmy też skutecznie, a tego właśnie wcześniej nam najbardziej brakowało - mówił po meczu zadowolony trener Głogovii Adam Wałczyk.

Głogovia Głogów Małopolski - Piast Tuczempy 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Tarała 19, 2:0 Buczek 48, 3:0 Kądziołka 77.

Głogovia: Lipka - Kloc, Hus, Załucki, Bożek - Kądziołka (79 Kłak), Frankiewicz, Pałys-Rydzik (83 Tarnowski), Pyrdek (87 Brogowski) - Tarała (69 Chamera), Buczek (76 Szymański). Trener Adam Wałczyk.

Piast: Szularz - Stopyra, Sas ż, Wiącek, Demski, Pelc, Kloc, Benc, Broda (87 P. Strawa), Pasaj, Wielgosz. Trener Marek Strawa.

Sędziował Tomasiewicz (Dębica). Widzów ok. 70.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani