4 liga podkarpacka. Sokół Nisko zasłużenie ograł Wisłok Wiśniowa. Wygrałby zdecydowanie wyżej, gdyby nie Marcin Wieczerzak

Miłosz BieniaszewskiZaktualizowano
Miłosz Bieniaszewski
Sokół Nisko godnie pożegnał się z 4 ligą i na koniec wygrał w Wiśniowej. Zwyciężyć mógł zdecydowanie wyżej, ale kapitalnie spisywał się Marcin Wieczerzak.

Goście przez całą rundę grali z nożem na gardle, ale celu nie osiągnęli, bo przynajmniej na rok żegnają się z 4 ligą. Na koniec mogli zagrać już na luzie i pokazali, że potrafią grać w piłkę, i to bardzo dobrze.

Faktem jest, że Wisłok w końcówce rozgrywek borykał się ze sporymi kłopotami kadrowymi, ale wygrać w Wiśniowej nigdy nie jest łatwo. A Sokół zwyciężył w pełni zasłużenie, a wręcz powinien był nastrzelać więcej bramek. Świetnie spisywał się jednak Marcin Wieczerzak, bramkarz miejscowych.

W 13. minucie za wiele zdziałać jednak nie mógł, kiedy Wojciech Tyczyński zagrał do Jakuba Zaskalskiego, a ten przymierzył bez większego zastanowienia. Przyjezdni „poprawili” tuż przed przerwą, a tym razem bramkarza Wisłoka pokonał Kamil Dziewit.

- W tej sytuacji zachował się jak rasowy snajper, bo ładnie wyczekał bramkarza i nie dał mu szans - mówi Stanisław Smender, kierownik niżan.

Gospodarze w końcówce złapali kontakt, kiedy strzałem głową gola zdobył Maciej Maślany. Goście szybko jednak odpowiedzieli - faulowany w polu karnym był Tyczyński, a jedenastkę pewnym strzałem wykorzystał Zaskalaski.

Wisłok Wiśniowa - Sokół Nisko 1:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Zaskalski 13, 0:2 Dziewit 44, 1:2 Maślany 88, 1:3 Zaskalski 90-karny.

Wisłok: Wieczerzak 9 – Koczela 5, Kocój 5, Kuta 5, Kozubek 5 (35 Zimny) – Maślany 6, Guzek 5, Skała 5 (85 Oliwa), Krok 5, K. Szymański 5 – Złotek ż 5. Trener Krzysztof Korab.

Sokół: Piętowski 7 – Wojtak 6, Sławecki 7, Maciorowski 7, Buda 6 - Tyczyński ż 7, Stępień ż 6 (70 Szewc), Sudoł 6 (85 Lewiński), Miśko 6 - Dziewit 6 (85 Sulich) – Zaskalski 7. Trener Rafał Leśniowski.

Sędziował M. Mastaj 7 (Dębica). Widzów 100.