4 liga podkarpacka. Stal Łańcut w końcówce odwróciła losy meczu i wygrała z Igloopolem Dębica

Paweł Miś
Paweł Miś
Stal Łańcut dopisała do swojego dorobku trzy punkty wygrywając z Igloopolem Dębica. Stal Łańcut
Stal Łańcut wygrała na własnym stadionie z Igloopolem Dębica 2:1 (0:1). Gola na wagę trzech punktów zdobył Oskar Majda w 89. minucie spotkania.

Goście z Dębicy wyszli na prowadzenie w 15. minucie po skutecznej akcji i strzale Piotra Budy. Piłkarze Łańcuta mogli wyrównać pod koniec pierwszej połowy, lecz Patryk Róg trafił w słupek bramki strzeżonej przez Jakuba Bauta.

W drugiej części gry gospodarze starali się odrobić straty, ale dobrze między słupkami Igloopolu spisywał się Baut chroniąc swoją drużynę przed utratą gola. W 73. minucie Stal zdołała przełamać obronę rywali i doprowadziła do wyrównania. Sędzia Sebastian Godek podyktował rzut karny za zagranie ręką w polu karnym, a Wojciech Reiman skutecznie wykonał "jedenastkę". Decydujące trafienie dające gospodarzom komplet punktów zdobył Oskar Majda po asyście Oskara Sowy.

W następnej serii gier piłkarze Łańcuta na wyjeździe zagrają z Izolatorem Boguchwała, natomiast Igloopol u siebie będzie podejmować Ekoball Stal Sanok.

SPEC Stal Łańcut - Igloopol Dębica 2:1 (0:1)

Bramki: 0:1 Piotr Buda 15, 1:1 Wojciech Reiman 73-karny, 2:1 Oskar Majda 89.

Stal: Szpindor - Kardyś ż, Makowski, Cwynar, Paczocha (65 Tarała), Więcek ż, Reiman, Majda, Stopyra (65 Kołodziej), Wójcik (80 Sowa), Róg ż. Trener: Krzysztof Korab.

Igloopol: Baut - Pawłowski, Dos Santos ż, Ribas, Kos ż (63 Cyganowski), Peda, Buda (86 Jaszcz), Stefanik, Okoń, Wojtyło, Leśniak (80 Dzióbak). Trener: Łukasz Cabaj.

Sędziowali: Sebastian Godek, Daniel Wilczak, Jakub Tajchman (Rzeszów)