46-letni Lesław G. spod Przemyśla żałuje, że po pijaku...

  46-letni Lesław G. spod Przemyśla żałuje, że po pijaku pchnął nożem brata. 59-latek nie przeżył

  luks

  Nowiny

  Aktualizacja:

  Nowiny

  46-letni Lesław G. spod Przemyśla żałuje, że po pijaku pchnął nożem brata. 59-latek nie przeżył
  Zarzut zabójstwa starszego brata usłyszał 46-letni Lesław G. mieszkaniec jednej z podprzemyskich wiosek. Mężczyzna pchnął nożem 59-latka. Jeden cios okazał się śmiertelny.
  46-letni Lesław G. spod Przemyśla żałuje, że po pijaku pchnął nożem brata. 59-latek nie przeżył
  Dramat rozegrał się we wrześniu ubiegłego roku. Przed południem załoga pogotowia ratunkowego wezwała do jednego z domów patrol policji. Ratownicy na ciele zmarłego 59-latka zauważyli ranę głowy.

  Denat mieszkał ze swoim 46-letnim bratem i 80-letnią matką. W wyniku oględzin przeprowadzonych przez prokuratora z udziałem lekarza biegłego, na ciele 59-latka stwierdzono obrażenia w postaci rany tłuczonej czaszki w okolicy potylicy i rany kłutej w okolicy łopatki.

  Na miejscu pracowała policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady. W charakterze świadków przesłuchano matkę oraz trzeciego z braci, który znalazł zwłoki. Tego samego dnia policjanci zatrzymali Lesława G. Był pijany. We krwi miał ponad 4 promile alkoholu.

  - Bracia żyli w niezgodzie. Podejrzany stwierdził, że w dniu, gdy doszło do zdarzenia pili alkohol. Podczas awantury 46-letni mężczyzna nie wytrzymał i aby uciszyć brata, pchnął go nożem w okolice lewej łopatki powodując tym samym ranę kłutą. Uszkodzenie aorty skutkowało masywnym krwotokiem i zgonem – mówi Marta Pętkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

  46-latek przebywa w areszcie tymczasowym. Prokurator przedstawił mu zarzut pozbawienia życia brata przy użyciu noża. Mężczyzna podczas przesłuchania przyznał się do winy. Stwierdził, że żałuje tego co zrobił.

  Prokuratura złożyła do sądu wniosek o obserwację psychotyczną Lesława G. Śledztwo w sprawie tragedii pod Przemyślem przedłużono do marca.


  Zobacz także: Prokuratura w Toruniu postawiła zarzut zabójstwa 61-letniemu mężczyźnie, który zabił nożem siostrę i ranił jej męża


  WYPADKI NA PODKARPACIU:


  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Najpopularniejsze w Przemyślu

  GALERIE ZDJĘĆ

  WIDEO