Akademia Judo i Millenium Akro ma troje medalistów mistrzostw Polski. Złoto dla Julii Szczepańskiej

Julia Szczepańska okazała się najlepszą młodziczką Polski w kategorii do 42 kg
Julia Szczepańska okazała się najlepszą młodziczką Polski w kategorii do 42 kg Archiwum Akademii Judo
Julia Szczepańska (Akademia Judo Rzeszów) zdobyła złoty medal mistrzostw Polski Młodzików U’15. Wicemistrzostwo kraju wywalczyła w Rybniku Lena Kuzia (Millenium Akro Rzeszów)

Julia Szczepańska zdobyła tytuł w kategorii do 42 kilogramów. Podopieczna trenerów Marcina Paśko i Pawła Pawliczaka w śląskich zawodach zastawiła w pokonanym polu: Oliwię Pieloch (Tornado Team), Gaję Sternik (Ostrowia Ostrów Świętokrzyski), Helenę Brodalę (Akademia Judo Poznań) i Martynę Spichlerz (Gwardia Białystok).

Lena Kuzia wicemistrzostwo Polski wywalczyła w kategorii do 57 kilogramów. Pokonała kolejno Oliwię Ulas (MOSIR Bochnia), Hannę Kwaśniewską (Kejza Team Rybnik), Zoję Galewicz (AZS AWFiS Gdańsk) i Wiolettę Klik (Czarnych Bytom). W finale po wyrównanej walce nieznacznie przegrała z Wiktorią Frejek (UKJ 225 Warszawa).

Na najniższym stopniu podium stanął w Rybniku Piotr Kopiec (Akademia Judo Rzeszów). Brązowy medal zdobył również w kategorii do 42 kg, pokonując przez ippon, przed czasem, Krzysztofa Zabłockiego (Lemur Warszawa), Huberta Jakubowskiego (Milenium Rzeszów) i Alberta Paka (Same Judo Warszawa). Rzeszowianin uległ jedynie, i to nieznacznie, w dogrywce Piotrowi Kowalczukowi (Gwardia Białystok).

Z dobrej strony w krajowym czempionacie pokazali się także klubowi koledzy Piotra. Filip Jurkowski zajął wysokie, punktowane 7. miejsce w kategorii wagowej 46 kg (17 startujących). Jakub Kołodziejski uplasował się na 9. pozycji w kategorii wagowej 55 kg (38 startujących), podobnie jak Adam Dębski w kategorii 60 kg (39 startujących).

W turnieju startowali zawodnicy z 78 klubów wyłonieni w eliminacjach.