MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Akcja ekologiczna Nowin. W Rzeszowie rozdawano sadzonki za surowce wtórne [ZDJĘCIA, WIDEO]

Barbara Galas
Barbara Galas
Wideo
od 7 lat
Na parkingu sklepu budowlanego Castorama w Rzeszowie odbyła się akcja ekologiczna "Sadzonka za surowce wtórne", w ramach której każdy mógł wymienić makulaturę, plastikowe butelki, aluminiowe puszki, baterie oraz elektrośmieci na sadzonki i inne produkty.

"Sadzonka za surowce wtórne", to akcja w której każdy chętny mógł w niej wziąć udział. Wystarczyło przyjechać na parking sklepu budowlanego Castorama w sobotę, 20 kwietnia od godz. 9:30, i przynieść ze sobą surowce wtórne. W zamian można było otrzymać nawet za każdą sztukę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego średniego rozmiaru 2 butelki wody lub 2 sadzonki lub 8 opakowań nasion. Za 20 zużytych baterii można było otrzymać 1 butelkę wody lub 1 sadzonkę lub 4 opakowania nasion.

Mimo niesprzyjającej pogody akcja "Sadzonka za surowce wtórne" przyciągnęła tłumy mieszkańców Rzeszowa i okolic. Przynieśli oni niepotrzebną makulaturę, plastikowe butelki, aluminiowe puszki oraz zużyty sprzęt elektryczny, który był wymieniany na sadzonki malin i porzeczek oraz wodę i nasiona roślin.

W Rzeszowie rozdawano sadzonki za surowce wtórne w ramach akcji ekologicznej.
W Rzeszowie rozdawano sadzonki za surowce wtórne w ramach akcji ekologicznej. Barbara Galas

Odpady były ważone, policzone i zanotowane, a w zamian każdy uczestnik akcji otrzymywał kupon upoważniający do odbioru roślin, który można było zrealizować na stoisku tuż obok. Celem akcji było nie tylko zebranie surowców wtórnych, ale także umocnienie świadomości ekologicznej i jej promocja.

-To wielka, proekologiczna akcja, po raz drugi organizowana przez Nowiny, i będziemy ją prowadzić cyklicznie. Celem akcji jest nie tylko zebranie surowców wtórnych, ale także podniesienie świadomości ekologicznej i utrwalenie dobrych praktyk - mówiła Renata Tereszkiewicz-Mac, dyrektor działu realizacji projektów.

W zamian za elektrośmieci odwdzięczano się pięknymi sadzonkami malin oraz porzeczek z Rzeszowskiej Spółdzielni Ogrodniczo-Pszczelarskiej. Pani Klaudia uzbierała prawie 30 kg baterii.

-Baterie mam od całej mojej rodziny z okresu dwóch lat. Liczę na sadzonki malin- cieszyła się rzeszowianka.

Wypełnione kartony niepotrzebnym już w domu sprzętem przyniósł pan Kazimierz. Oddał m.in. czajnik, mikrofalę, ładowarki i odkurzacz.

-To bardzo dobra akcja, dzięki niej posprzątałem dom, a mam za to sadzonki na działkę- powiedział z radością rzeszowianin.

W Rzeszowie rozdawano sadzonki za surowce wtórne w ramach akcji ekologicznej.
W Rzeszowie rozdawano sadzonki za surowce wtórne w ramach akcji ekologicznej. Barbara Galas

Pan Sławomir do Rzeszowa przyjechał z Hyżnego aby oddać elektrośmieci.

-Mam prostownik, baterie i wkrętarkę. To świetna akcja, a jeśli możemy za to otrzymać jakieś pożyteczne rośliny, to tym lepiej- dodał mężczyzna.

Na parkingu Sklepu Budowlanego Castorama, przy Alei Powstańców Warszawy w Rzeszowie, tłumy ludzi przyszły, aby oddać swoje elektrośmieci w zamian za sadzonkę, nasiona czy wodę. Akcja została zorganizowana po raz drugi przez portal Nowiny 24 i na pewno będzie kontynuowana.

Partnerem akcji był Sklep Budowlany Castorama w Rzeszowie, VOLVO Danuta i Ryszard Czach, PlantiCo Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki, Firma Java oraz Rzeszowska Spółdzielnia Ogrodniczo - Pszczelarska. Partnerem Regionalnym był Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.Partnerem lokalnym było Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24