Asseco Resovia po emocjonującym starciu pokonała Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1. To czwarte zwycięstwo podopiecznych trenera Piotra Gruszki

bell
Jest zwycięstwo, jest i radość! fot. Krzysztof Łokaj
Siatkarze Asseco Resovii rozegrali w niedzielę bardzo dobrą partię i po zaciętej walce pokonali Aluron Virtu CMC Zawiercie 3:1. To czwarte zwycięstwo naszej drużyny w tym sezonie przedłużające jej szanse na awans do fazy play-off. MVP spotkania, w którym szczególnie emocjonujący był czwarty, grany na przewagi, set został Zbigniew Bartman. W piątek na Podpromie przyjadą Czarni Radom.

Resovia wybiegła do starcia z Jurajskimi Rycerzami mocno zdeterminowana. Rywale także. Grały emocje i nerwy. To było twarde starcie. Każdy starał się kończyć swoje akcje w pierwszym uderzeniu. Po autowym ataku Grzegorza Boćka, który przestrzelił kilka kontr, było 10:8 dla gospodarzy. Po dwóch obiciach ze środka Bartłomieja Lemańskiego notowano 13:11. Każda akcja, spotykała się niemal z natychmiastową reakcją. Po akcjach ze skrzydła w wykonaniu Rafała Buszka Mark Lebedew, coach zawiercian poprosił o przerwę bo Resovia wygrywała 20:17. Zbigniew Bartman zdobył kolejne cenne ważne oczko (21:18). Po potrójnym bloku na Boćku resoviacy przeważali 22:18. Bartman wycelował asa wygrana w inauguracyjnej partii znajdowała się na wyciągnięcie ręki (23:18). Bartłomiej Krulicki podwyższył na 24:19. Mateusz Malinowski zamiast asa zaserwował w siatkę. Otwarcie dla Resovii, która miała zdecydowanie skuteczniejszy atak, lepiej przyjmowała, zagrywała i blokowała. Była zwyczajnie lepsza.

W drugiej partii też nikt nikomu nie ustępował. To jedni prowadzili, to drudzy. Po obu stronach siatki było więcej niedokładności; zwłaszcza na zagrywce. Kiedy jednak Pięter Varhees trafił asa, goście, którzy poprawili jakość w ataku, uciekli na dystans trzech punktów (16:13). Po udanym zagraniu Marcina Walińskiego notowano 18:14, a za chwilę po skutecznym bloku 20:14 i 22:15. Bociek zdobył dla swojej drużyny 25. punkt. W meczu 1:1.

Kiedy Bartman zagrał asa Resoviacy w trzecim secie prowadziła 8:6. Po asie i ataku Boćka 11:9 przeważało Zawiercie. Po kontrze Bartmana i aucie Boćka notowano 11:11. Bartman spektakularnymi akcjami znów dał swojej drużynie inicjatywę (16:14 i 19:16). Lemański zablokował Alexandra Ferreirę i resoviacy zrobili kolejny krok do wygrania seta (21:18), zwłaszcza, że uciekli rywalom na 23:19, choć sędziowie długo analizowali akcję gości z błędem podwójnego odbicia. Zdegustowany Bociek palnął aut (24:19). Bardzo dobrze spisujący się Lemański zablokował Marcina Walińskiego i resoviacy prowadzili 2:1.

Podopieczni trenera Piotra Gruszki żwawo rozpoczęli także czwartą odsłonę. Przeważali: 4:1, 8:4, 10:6. 12:9. Ekipa z Zawiercia nie skapitulowała. Była uparta i skuteczna; objęła prowadzenie 15:14. W tym momencie kontuzji nogi nabawił się Lemański. Drużyna z Zawiercia przeważała 18:16, 19:17 i 20:18. Grzegorz Kosok, który po przerwie wrócił na środek siatki zablokował Bartosza Gawryszewskiego na 20:20. Buszek z Kosokiem zastawili Boćka i kibice na Podpromiu cieszyli się z prowadzenia swojej drużyny 22:21. Finisz był równie emocjonujący, jak cały ten set. Po akcji Nicolasa Marechala pojawil się wynik 24:23, czyli meczbol dla Resovii; goście poprosili o wideoweryfikację. Sędziowie podtrzymali swoją decyzję. Grano na przewagi. Za trzecią piłką meczową Resovia postawiła na swoim.

WARTO ZOBACZYĆ NA NOWINY24.PL/SPORT

Asseco Resovia – Aluron Vitru CMC Zawiercie 3:1 (25:20, 20:25, 25:19, 27:25)

Resovia: Shoji, Bartman, Lemański, Krulicki, Marechal, Buszek, Perry (libero) oraz Hoag, Komenda, Schulz, Kosok. Trener Piotr Gruszka.

Aluron Mirtu CMC: Masny, Waliński, Gawryszewski, Bociek, Verhees, Perreira, Koga (libero) oraz Dosanjh, Malinowski, Penczew. Trener Mark Lebedew.

Sędziowali Maciej Twardowski (Radom) i Tomasz Flis (Kraków). Widzów: blisko 4000 (w tym ponad 70 z Zawiercia). MVP: Zbigniew Bartman.